Pin It

Unroot Android Nasıl Yapılır? 2

android-unroot-philodox.netUnroot nedir? Unrooting nasıl yapılır? sorularını bu yazımızda sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Öncelikle android işletim sistemli cihaz alanların yapmak istedikleri ilk işlemlerden bir tanesi root yapmak ve rom yüklemektir. Bunu ne için isterler? bunun cevabını root ile ilgili yazımızdan okuyabilirsiniz.  Ancak belli bir süre sonra rootlu cihazlarını servise götürmeleri gerektiğinde, cihazın garanti kapsamı dışında kalmaması için unroot yapmak gerekmektedir. Root eski haline getirme işlemine verilen isim olan unrooting işlemi ile kolaylıkla cihazınız ilk aldığınız hale getirilebilir. Philodox.NET olarak sizlere bu yazımızda en kolay root kaldırma ve stock unroot ile nasıl kolayca root kaldırılabileceğini göstermeye çalışacağız. Adım adım anlatacağımız bu işlemler hem çok kolay, hem de neredeyse risksizdir. Binbir zahmetle gerçekleştirdiğiniz root işleminden sonra uygulamalarınızın arasında beliren superuser da yine bu işlem sonunda kalkacaktır. Dolayısıyla bu yazımızın sonunda tüm işlemleri eksiksiz yaparsanız, %90 superuser kaldırma ve android root kaldırma işlemlerinde başarılı olacaksınızdır.

Unroot kapatma veya root iptali çok soruların soruların başında geldiği için ele alma ihtiyacı duyduk. Sayfamızı düzenli takip edenlerin de bileceği gibi okuyucularımızın sorunlarına el atmak Philodox’un en ana görevlerindendir. Dolayısıyla risksiz ve %100 güvenli yöntemlerimizle sizlere yol göstermeye çalışacağız. Sizlere göstereceğimiz root programı daha doğrusu root kaldırma programı sayesinde “temporary unrooting” (geçici root kaldırma) yada “permanent unrooting” (kalıcı root kaldırma) yöntemlerinden de bahsedeceğiz. Unutmayınız ki, rom yüklerken veya root yaptıktan sonraki kernel değişimlerinizde sizlere sunulan CWM de bir nevi root delilidir. Dolayısıyla temiz bir işlem gerçekleştirmek istiyorsak, muhakkak bu özellikleri de silmemiz gerekecektir. Ayrıca bir hatırlatma daha yapalım. Sadece servise gönderirken değil, daha tecrübesiz bir android kullanıcısına cihazınızı hediye ederken de yine root kaldırmak yararlı olabilir. Böylelikle hatalı sistem dosyaları silinmelerine veya cihazın çalışır belleğine zarar gelmemiş olur.

Sizlere bugün anlatacağımız programlı unroot yapma metodu ile kolayca unroot yapabileceksiniz. Programımızın adı OTA RootKeeper olarak geçmektedir. Resimli unroot yapmak için Philodox.NET’in yazısının devamını okuyabilirsiniz. Adım adım unroot keyfini siz de böylelikle sürebilirsiniz.

Resimli Android Unroot Yapma (Adım Adım Uygulayabilirsiniz)

1. “Play Store” butonuna basarak android market (google play market) çalıştırmalısınız.

2. Google Play Market arama özelliğini kullanarak OTA RootKeeper programını aratmalısınız.

3. Sonuçlarda çıkacak olan programlardan olan OTA RootKeeper programını “Install” butonuna basarak indirip kurmalısınız.

4. Yüklenen programı ister hemen “Open” butonuna basarak, isterseniz de uygulamarınız arasında bularak çalıştırmalısınız.

5. Program açıldığında karşınıza gelecek olan iki butondan Delete su backup ile permanent yani kalıcı Unroot yapabilir, isterseniz de Temp. un-root ile geçisi unroot yetkilerine sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu program sayesinde “restore root” tuşuna bastığınızda tekrar root yapmış olursunuz.

Sadece 5 adımda sizlere Android cihazlarınıza nasıl kolayca unroot yapabileceğinizi göstermeye çalıştık. Eğer cihazınızda denemenize rağmen başarılı olamadıysanız, hemen yazımızın altına yorumlarınızı bırakabilirsiniz. Philodox olarak sizlere en kısa zamanda yardımcı olmaya çalışacağız. Bunların yanında eğer yazımızın yararlı olduğunu düşünüyor ve sitemize destek vermek istiyorsanız, diğer teknoloji bloglarında, forumlarında ve sosyal ağlarda sitemizin linklerini paylaşabilirsiniz. Yorumlarınızla aktif tutacağınız bloğumuz sayesinde yazılarımız derinlik kazanacak ve binlerce kişiye kolaylıkla yardımcı olabilecektir. Peki siz Unroot konusunda ne düşünüyorsunuz?

"Ülkemizde Philodox insanlar çoğaldıkça, irdelemeyen ot gibi insanların sayısı her gün daha da azalacaktır.", veya şöyle bir örnekte güzel olabilir. "Philodox kişi herşeyi bilen değil, fikir sahibi olan ve arkasında durandır."

2 Yorum --> “Unroot Android Nasıl Yapılır?

  1. fudala Oca 1, 2014 4:43 pm

    Samsung GT 8010 wifi tabletimvar android 4.1.2 sistem framaroot indidim içinde superuser ile root yaptım şimdi superuser i silmek istiyorum framarootu kaldırdım fakat superuseri kaldıramıyorum dediğiniz voodoo ota rootkeeper v2.0.3 indirdim delete su backup diye bir buton yok useles with başlığı altında türkçeye çevirip anladığım kadarıyla kies ve odin olan samsung yapılamaz mı ne diyor pek anlayamadım nasıl kurtulacağız bu superuser den

Yorum Yaz

}

Philodox
Philodox.NET'ten Daha Fazla Yararlanabilmek ve Hızlı Yardım Alabilmek İçin LütfenKAYIT OL