Pin It

TOP 15 – 2013 En iyi yabancı dizi

en-iyi-yabancı-diziler-2013-philodox.netPhilodox.Net olarak yabancı dizi hakkında yazımızı sizlerle uzun bir araştırmadan sonra paylaşmak istedik. İnanıyoruz ki birçok insan artık hem yerli hem de yabancı dizi müptelası haline gelmiş, hatta yabancı diziler artık film pazarının büyük kısmını eline geçirmiştir. Ancak artık okadar aktif dizi izle butonuna yükleniyoruz ki, izleyecek yabancı dizi kalmamıştır. Çünkü neredeyse hepsini izlemişizdir. Bundan dolayı sizlerle 2013 yılının en iyi yabancı dizileri listesini paylaşmak istiyoruz. Size dizi film izle yabancı ol demiyoruz. Sadece dünya dizi izle ve başka yapımlara da göz at diyoruz. Böylelikle yerli dizileri daha iyi dünya yapımları ile daha kolay karşılaştırabilir, hatta iyi bir kritiker olabilirsiniz. Günümüzde artık yabancı dizi film sektörü öyle gelişmiştir ki, tek bir bölüm için milyonlarca dolar gözden çıkarılmaktadır. Ancak sonucunda bizleri hd dizi filmler ve kaliteli yapımlar karşılamaktadır.

HD yabancı dizi listeleri oluşturulurken kesinlikle önem sırasına dikkat edilmemiştir. En iyi yabancı dizi hangisidir? Diye sorarsanız sıralamanın bir anlamı yoktur. Bunun anlamı 15. Sıradaki yabancı dizi ile 1. Sıradaki yabancı dizi film önemleri bizler için tamamen aynıdır. Herkesin kendi zevki olduğundan, sıralamayı sizlere bıraktık. Bu arada hatırlatalım ki, bu dizi filmler 2013 yılında çıkan dizi filmler değildir. Bu kolleksiyonda 2013 yılı itibari ile akıllarda kalan ve bir kısmı hale devam eden 2000’li yıllara damgasını vuran yapımları ele aldık. Philodox.Net olarak yaptığımız 2013 Full HD dizi filmleri listesi keyifli zaman geçireceğinizi umarak, iyi eğlenceler ve iyi seyirler diliyoruz.

1. Luther yabancı dizi HD

luther-yabancı-dizi-izle-online-philodox.net2010 yılında bizlerle buluşan, ardından 2011 senesinde yayınına devam eden İngiliz dizisi olarak karşımıza çıkan Luther bu listenin aslında en bilinmeyen dizilerindendir. Sezonlarının kısa bölümlerden oluşması izleyicisini rahatsız etse de, (örnek verecek olursak bu yabancı filmin birinci sezonu 6, ikinci sezonu da 4 bölümden oluşmuştur.) kaliteli gösterimi ve güçlü konusuyla listemize girmeye hak kazanmıştır. Yapımcılığını ise biraz can sıkıntısı veren BBC üstlenmiştir. Ancak her ne olursa olsun bu harika yabancı dizi sizleri kendisine 10 bölümde de bağlamayı başaracaktır.

Başrollerini İdris Elba Luther karakteri ile hem Emmy ödüllerinde hem de Altın Küre ödüllerinde en iyi erkek oyuncu listesinde aday gösterilmiştir. Problemli bir İngiliz polis olan Luther, bir yandan eşiyle olan beraberliğini yoluna sokmaya çalışırken, bir yandan da azılı katiller ile uğraşmaktadır. Bu yabancı diziyi kendisine bizleri yaklaştıran en önemli husus ise, Luther’in tüm bu durumlara karşı oluşturduğu karar mekanizmasında gizlidir. Luther alışık olduğumuzun dışında, hem yasalara hem de kendi doğrularına sadık kalmaya uğraşır. Nefeslerinizi tutarak izleyeceğini bu yabancı dizi, sizlere inanılmaz olayların tam ortasına sürükleyecektir. BBC halen yapımına devam etmektedir. Dolayısıyla hemen 1. Sezondan başlayarak bu harika full hd yabancı filmi izle ve artık son bölümlere yetiş, sen de bu heyecana ortak ol….

2. Terra Nova yabancı dizi

Terra-nova-bedava-online-izle-philodox.netGezegenimizin maalesef artık içinde hayat sürülemeyecek bir hale gelmesini ve profösötlerin keşfetmiş olduğu bir kapı yardımıyla bir kesit insanı milattan önceki bir zamana yollamaları bu yabancı dizi de konu olarak alınıyor.Tabi bu yabancı dizi tek parça olarakta izlenebilmektedir. Dolayısıyla yapmanız gereken şeylerin başında internet üzerinde dizi tek parça izle aramasında bulunmakö, bu eşsiz yabancı dizi film heyecanına katılmak ve eğlenceye dahil olmak istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden bedava ve online seyre dalmalısınız! İyi seyirler…

3. FlashForward  yabancı dizi film

flashforward-yabacı-dizi-tek-parça-hd-philodox.netEğer aradığınız heyecanlı yabancı diziler ise, Flash forward yapımını sizlerle paylaşabiliriz. Konu olarak karmaşıklıktan uzak ve bir hayli ilginçtir. Önemli ve çok ünlü oyuncuların baş rolleri ile dizi daha da enteresan bir hal almıştır.Lost dizisinden hatırlayacağınız Charlie, Coupling dizisindeki Jack Davenport gibi birçok başarılı dizi oyuncusu bu harika yapımda bir araya gelmişlerdir. Sizde FlashForward izleyebilirsiniz, ancak önerimiz tüm listeye bir daha göz atmanızdır. İyi dizi seyretmeler…

4. Lie To Me dizi izle

Lie-to-Me-full-hd-tek-part-izle-philodox.netBu nasıl bir dizidir? diyenler aranızda muhakkak olacaktır. Kişilerin yalan söylemeleri bazı hareketlerle insanoğlunun dışarı vurduğu artık bilimsel bir gerçektir. İşte bu harika yabancı dizi de bizlere bunu en iyi şekilde ekranlarımıza taşımaya çalışmıştır. Sadece ilk bölümü ile bile sizleri kendisine bağlayacak, diğer bölümlerini iple çekeceksiniz. İyi izlemeler..

5. Modern Family dizi yabancı film izle

modern-family-dizi-izle-bedava-yabancı-philodox.netŞimdilerde 3. Sezonunda olan yabancı dizi Modern Family, 2011 yılında en büyük ivmesini kazanmayı başarmıştır. Emmy Ödülleri tarafından iki senedir tüm komedi dalındaki ödülleri evine götüren bu iyi hd dizi, konu olarak 3 farklı aile yapısı arasındaki birbirleri ile olan ilişkilerini ele alıyor.

Bilhassa baba rolündeki Phil ve oğlu Luke arasındaki dostluğa, sıcaklığa ve Sophie Vergara’nın rol aldığı Kolombiyalı karakterin eşiyle geçirdiği güzel dakikalar sizleri bu diziye bağlayacak en önemli etkenlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Tabii üçüncü aile, biraz sıradışıdır.Bunlar gay bir aile olarak bu diğer iki aile olan ilişkileri ekranlarımıza yansıyor. Bizlerede bu inanılmaz diziyi izlemek kalıyor. Heryese iyi seyirler…

6. Nikita dizi izle yabancı film

nikita-online-yabanci-diziler-hd-izle-philodox.netNikita problemli bir genç kız iken atlattığı ölümcül bir durumdan gizli servis yardımıyla kurtarılır. Gizli sersis Nikita’ya ülkesine hizmet etmesi durumunda ikinci bir şans vereceğini söyler. Ancak Nikita’ya açıklamadıkları püf nokta ise verilen eğitimin casusluk ve suikast üzerine olduğudur. Bu durumu öğrenen Nikita bu olay karşısında tüm güvenini yitirir. Bu örgütten kaçarak kurtulan Nikita’nın artık tek bir isteği vardır. O da “intikam”, bu harika yabancı dizi izleme rekorları kırıyor. Sizler de bu harika diziye bağlanabilirsiniz.

7. Battlestar Galactica dizi tek parça

Battlestar-Galactica-hd-yabanci-dizi-online-izle-philodox.netSizler de bilimkurgu dizileri ile çok eğleniyor ve bilimkurgu dizileri arıyorsanız, sizlere tavsiye edilebilecek yapıtların başında belkide Battlestar Galactica yabancı dizisi gelir. Tüm karakterlerin özenle ekrana aktarıldığı bu inanılmaz yapım ile bilimkurgudan aradığınızı bulabileceksiniz. Toplamda 4 sezon süren bu dizinin artık devamı gelmeyecek. Ancak sizlere Philodox.Net olarak ilk bölümünden başlayarak izlemenizi tavsiye ederiz.

Bilimkurgu, drama ve aksiyon, heyecan verici özellikleri bulunan Battlestar Galactica sizlerin dizi keyfi haline gelecektir. Konu olarak yeryüzünde hayatta kalan son nesil ve ait oldukları dünyayı aramaları dizi filmin bizlere yansıtmak istediği ana fikirdir. Amansız ve zorlu bir mücadele veren Battlestar Galactica halkı, Saylonlar’ın yeni Caprica kontrolünü ele geçirmesiyle birlikte amaçlarından sapmaya başlıyorlar. İyi seyirler..

8. South Park +18 çizgi dizi izle

southpark-online-bedava-türkçe-izle-philodox.netEfsane çizgi dizi olarakta adlandırılabilecek olan South Park listemizin olmazsa olmazlarından bir tanesidir. Aldığı konular ile gerçekçiliği ağır bir dille anlatan bu dizi çok basit çizgi karakterle anlatılmıştır. Uzun yıllar milyonlarca kişi tarafından beğeniyle izlenen bu harika yabancı çizgifilm, özellikle de genç nesilin en sevdiği diziler arasında varlığını sürdürmeye devam ediyor. Eğer ingilizceniz var ise, SouthPark’ı orjinal dilinde resmi siteleri üzerinden bedava yabancı dizi izleyebilirsiniz.

9. House M.D bedava yabancı dizi izle

Dr_House_online-türkçe-izle-philodox.netTamı tamına altı sezon boyunca komik,eğlenceli, bilgilendirici, heyecanlandırıcı özelliklerle donatılan,  zeki ve bir okadar da itici bir doktorun hayat hikayesi konu alınıyor. Eğer 6 sezonu devamlı izlerseniz, bir 2. Sınıf bir tıp fakültesi öğrencisi kadar bilgiye sahip olabilirsiniz. Eğer abartılı konuşmazsak, her bölümde yeni bir hastalığın nasıl teşhis edileceğini, ne ile tedavi yapıldığı bu yabancı dizi enteresan ile bir dille anlatılıyor.

Gregory House, New Jersey Princeton Plainsboro hastanesi tıbbi teşhis bölümü başkanıdır. Kendini beğenmişliği, çevresindekileri aldırmazlığı ve hayattaki boşvermeşliği, onun sıradışı ve inanılmaz bir doktor olmasına engel teşkil etmemektedir. Uzmanlık alanı olarak bulaşıcı hastalıklar (eski dilde intaniye) olan DR. House, neredeyse kimsenin aklının ucundan dahi teşhisleri yaparak hastaları son anda kurtarmaktadır. Fakat bununla birlikte yardımcıları ve öğrencilerinin de psikolojilerini de devalı atak altında tutmaktadır. Hastane müdürü Lisa Cuddy ise Dr.House’u kontol altında tutmaya, dizginlemeye çalışmaktadır. Dr. House’un başına buyruk davranışlarından dolayı kimse onu hastaneden atmak istemez, çünkü hastanenin en iyi doktorudur.

10. Heroes HD yabancı dizi

heroes-tv-yabanci-diziler-turkce-philodox.netBir dizi düşünün ki herkesin bir süper gücü olsun. Ancak sizleri depresyona sokabileceğini de şimdiden hatırlatalım. Çünkü belli bir zaman sonra siz de kendi üzerinizde süper güç arayabilirsiniz. İşin şakası bir yana en iyi yabancı diziler listemize almamızın en büyük sebeplerinden bir tanesi ele alınan konunun akıcılığıdır.

Heroes yabacı dizi film, 25 Eylül 2006 yılında Amerikan NBC televizyon kanalını tarafından seyirciye sunulmuş bir tv dizisidir. Heroes dizisinin ilk bölümü 14,3 milyon kişi tarafından izlenmiş ve hatta kanalın en son 5 senedeki en çok raabet gören dizisi haline gelmiştir.

Dizide sıradan insanlar olarak görünenler, belli bir zaman sonra süper güçlerinin farkına varırlar ve dünyadaki suçlarla mücadele etmeye çalışırlar. Ancak bu hiç de kolay olmayacaktır. Bu harika yabancı dizi ile eğleneceğinizi umuyoruz. İyi seyirler…

11. The Walking Dead online yabancı dizi

The-Walking-Dead-dizi-videolari-hd-part-philodox.netYeşil yol filmini herkes izlemiştir. Hem de izleyenlerin neredeyse tamamı filme aşık olmuşlardır. İşte yine Green Mile ve Shawshank Redemption gibi efsane filmlerden bildiğimiz Frank Darabont’un ve Robert Kirkman’ın aynı adlı  çizgi kitabından uyarlayarak oluşturduğu The Walking Dead, 2010 yılının Ekim ayında başlatıldı ve 2011 senesine kadar da beş bölümü yayınlandı. Eğer siz de zombi filmleri ile eğleniyorsanız, bu yabancı dizi film tam size göre demektir. Ayrıca 28 gün sonra filminden haz alan herkes mutlaka The Walking Dead adlı diziye başlamaları şiddetle Philodox.Net tarafından önerilir.

12. The Pacific tek bölüm dizi izle

The-Pacific-tek-parça-hd-yabancı-dizi-indir-philodox.net2. Dünya savaşı konulu, savaşın soğuk yüzünü anlatan, sonucunda kazanan kimsenin olmadığının altı çizilen, izledikçe insanın hayata dair birçok şeyi daha iyi anlamasına sağlayan en iyi yabancı dizilerden bir tanesidir. Siz de savaş konulu diziler ile eğlenmeyi seviyorsanız, tam size göre demektir. İzlerken biraz hüzünlenecek, biraz da içiniz burkulacak ancak bu kaliteli yapımı izlediğiniz için çok memnun kalacaksınız. Aslına bakarsanız 2. Dünya savaşı konu yapmış bir sürü film mevcuttur. Ancak dizisi bambaşka bir keyif veriyor..

13. Dexter yabancı dizi seyret

dexter-online-türkçe izle-philodox.netPolisiye, sağlık, doktorlar ve tabiki de adli tıp bu yabancı diziyi özetlemeye yetmesede ana temayı anlamak için bizlere ipucu verebilir. Suçluların günümüzde yargı sistemi ile iyi cezalandırılamadığını düşünen Dexter Morgan, namı diyar “kasap” çalıştığı adli tıp labaratuvarından bağlı bulunduğu Miami polis istasyonu ile suçluları bulup, teker teker öldürüyor. Sonunda tekrar olay yerine kendisi çağırılıyor. Dizi çok akıcı anlatılmış. Koltuklarınıza izlerken daha rahat oturun, çünkü ilk bölümden sonra en az 10 bölümü daha ardı ardına izlemek isteyeceksiniz. 7. Sezonu beklenen Dexter ile harika bir maceraya atılmak ister misiniz? O zaman iyi seyirler!

14. Da Vinci's Demons en yeni yabancı diziler

da-vinci-deamons-türkçe-online-yabancı-dizi-izle-philodox.net2013 yılının en iyi yabancı dizileri arasında gösterilen Da Vinci Daemons, yada Türkçe anlamıyla Da Vinci’nin şeytanları daha ilk bölümünden büyük ilgi görüyor. Da Vinci’nin iyi bir mühendis, ressam ve bilim adamı olduğuna dikkat çekilen dizi bambaşka bir dille anlatılmış. Yabancı dizi severler için en iyi seçeneklerden bir tanesi olarak karşımıza gelen Da Vinci, ayrıca Türk seyircisi için bambaşka da bir yere sahiptir. Dizi de başrollerdeki aktör devamlı Türklerden bahsedek, hatta Aktöre ilk 7 bölümde Da Vinci’nin aradığını bulması için yol gösterecektir. Kazıklı Voyvoda (Drakula – 3. Vlad) gibi tarihi kişiliklere de yer verilmektedir. Philodox.Net olarak sizlere bu harika ve en yeni yabancı diziyi kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

15. Outsourced bedava online dizi izle

Outsourced-komik-dizi-filmler-online-izle-philodox.netGülmeye hazırmısınız? Yabancı komedi dizileri arasında bizler için belkide gelmiş geçmiş en iyi yapıtlardandır. Maalesef artık yayınlanmıyor, ancak internet üzerinden online izleyebilirsiniz. Konu olarak Amerikalı bir şirket maaliyetleri düşürmek için “Call Center” yani müşteri hizmetlerinin merkezini Hindistan’a götürmeye karar veriyor. Başroldeki aktör de istemeyerek gidiyor. Ve işte orada artık komik olayların ardı arkası kesilmiyor. Tek bir solukta tek parça dizi halinde izleyeceğiniz bu harika yabancı dizi sizlere morallerinizi yükseltecek enerjiye fazlasıyla sahiptir.

2013 Yabancı diziler ile ilgili son söz

Bu yazımızda Philodox.Net olarak sizler için seçtiğimiz 15 yabancı diziyi listeledik. Bu listenin ilk 13’ü 2000’li yıllara damgasını vuran ve hatta 2013 yılında hala yeni sezonlarıyla bizlerle birlikte olacak en iyi yabancı dizileri göstermeye çalıştır. 14. Ve 15. Maddelerde sizlere tanıttığımız 2 yapım ise 2013 yılının en beğenilenleri ve en yenileri olarak karşımıza çıkıyor. İyi vakit geçireceğinizi umarak iyi seyirler diliyoruz. Eğer bu yazıyı arkadaş ve çevrenizdekilerle paylaşmak istiyorsanız, hemen alttaki sosyal medya düğmelerini kullanabilirsiniz. Eğer konuyla ilgili yorum yazmak istiyorsanız, ücretsiz üye olabilir, fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Diğer yazılarımızda görüşünceye dek hoşçakalın!

"Ülkemizde Philodox insanlar çoğaldıkça, irdelemeyen ot gibi insanların sayısı her gün daha da azalacaktır.", veya şöyle bir örnekte güzel olabilir. "Philodox kişi herşeyi bilen değil, fikir sahibi olan ve arkasında durandır."

Yorum Yaz

}

Philodox
Philodox.NET'ten Daha Fazla Yararlanabilmek ve Hızlı Yardım Alabilmek İçin LütfenKAYIT OL