Pin It

Samsung Galaxy S5, S6 ve iPhone 6 Karşılaştırması 52

galaxys5-galaxys6-iphone6-philodox.netBazen baktığımızda yeniliklerin ardı arkası kesilmiyor. Hergün yeni bir teknoloji ve yeni bir cihaz karşımıza çıkıyor. Bugün de sizlere bu yeniliklere en iyi örnek olabilecek mobil cihazlar kategorisindeki Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy S6 ve Apple iPhone 6 cep telefonları hakkında yazağız. Doğrusunu söylemek gerekirse artık galaxy s5 ve iphone 6 için artık telefon demekten çok insanın cep bilgisayarı diyesi geliyor. Öncelikle sahip oldukları (olacakları) güç itibari ile artık birçok bilgisarın bile önüne geçeceklerdir. Cihazlar daha çıkmadan hemen hemen heryerde galaxy s5 özellikleri, galaxy s6 fiyatları veya iphone 6 fotoğrafları şeklinde haberlere veya daha doğrusu söylentileri görebilirsiniz. Bu yazımızın amacı bugüne dek gelen algoritmayı ve düzeni kullanarak Galaxy S5’in, S6’nın ve iphone 6’nın en fazla hangi özelliklere sahip olabileceğine dair varsayımlarımızı sizlerle paylaşmaktır.

.

Daha henüz Samsung Galaxy S4 ve İphone 5S’in yeni yeni pazarlanmaya başladığı şu günlerde, şimdiden Samsung S5, İphone 6 ve hatta Samsung S6’nın hayalini kurar olduk. Aslında Galaxy S6 konusunda beklenti Samsung’un Apple’a göre daha hızlı yeni model üretmesinden kaynaklanmaktadır. Şimdi gelin, birlikte yakın gelecekte neler olabileceğine bir bakalım.

devamini-oku

Samsung Galaxy S5, Galaxy S6 ve iPhone 6 Teknik Özellikleri

Samsung-Galaxy-S-VI-philodox.netSamsung Galaxy S3’ün özelliklerini S4 ile karşılaştırdığımız yazımızdan hatırlayacaksınız. Çok daha etkili, çok daha sağlam bir ürünle karşımıza çıktılar. S3 tasarım olarak biraz eleştirilse de kolayca herkes tarafından alışıldı. Sonrasında S4 biraz daha büyük ve sağlam bir ekranla bizlerle buluştu. Galaxy serilerine bakarsanız eğer, her yeni model ile ekran biraz daha büyümektedir. Dolayısıyla Galaxy S5 ve Galaxy S6 daha büyük telefonlar olarak bizlerle buluşacağına kesin gözüyle bakılmaktadır. Yeni iPhone modeli olarak eğer iPhone 5’ten sonra iPhone 5S üretilmezse, ki büyük ihtimalle çok az değişiklikler eklenerek pazarlanılmaya çalışılınacak. O vakit yeni iPhone 6 ile buluşacağız. iPhone da Galaxy gibi ekranını büyütmeye çalışacaktır. Çünkü artık kullanıcılar daha fazla işlemi aynı ekran üzerinde görmek istiyorlar, bunu küçük ekranlarda başarabilseler bile, kullanıcı kolay kullanamadığı için beğenmeyecektir. Dolayısıyla hatalı bir giriş olacaktır. Tüm bunlar göz önüne alındığında, her üç telefonda da daha büyük ekranlar çok kısa bir süre sonra marketlerin yeni gözdeleri olacaklardır.

Apple-iPhone-6-philodox.netBu harika telefonlardan diğer teknolojik beklentilerin başında CPU gelmektedir. Bu işlemci anlamına gelen CPU’ların S4’te quad-core ve octa-core seçenekleriyle geldiğinden dolayı, Galaxy S5 için büyük olasılıkla deca-core gelecektir. Bunların yanında iPhone 6 da yeni iki çekirdek ekleyerek piyasada bomba etkisi yaratacağa benziyor. Ayrıca bu telefonlarda 3GB Ram S5 için, 6GB ram de S6 için beklenen rakamlar. Ön kameraların bu her üç telefon için de 16 MP, arka kameraların ise 2.5 MP olacağıda söylentiler arasında. Tüm bunların yanında Knox güvenlik sistemi eklentisi de telefonlara uygulanacak diğer bir güzellik olacak. Tüm bu ekranların Retina görüntü kaliteleritle FULL-HD olacaklarına da garanti gözüyle bakılıyor. İşletim sistemlerine bir göz atacak olursak, Galaxy S5 key lime pie android versiyonu 5.0 ile Galaxy S6 Android 6.0 ile iPhone 5S iOS 7 ve en son olarakta iPhone 6 da iOS 8 işletim sistemleri ile bizlerle buluşacak. En azından biz öyle tahmin ediyoruz.

Samsung Galaxy S5, Galaxy S6 ve iPhone 6 Fiyatları

Teknik olarak çıkarılacağı fiyatlar 200 ile 300 dolar arasında olsa da, bu telefonların her üçü içinde 2 bin – 3 bin lira ve üzeri bir para ayarlamanız gerekektir. Galaxy S5 fiyat olarak en az S4’ten %20 daha pahalıya gelecektir. Dolayısıyla bu pahalı oyuncaklarla daha nazik oynamanız tavsiye olunur.

Samsung Galaxy S5, Galaxy S6 ve iPhone 6 Ne Zaman Çıkacak?

Piyasaya sürülmeleri için öngörülen tarihler kesin bir dille açıklanmasa da, Samsung Galaxy S5 için 2013 yılının sonlarını, Galaxy S6 ve iPhone 6 için de 2014 yılını beklememiz gerecektir. Ancak kızışan pazarda neler olacağını tam olarak kestirmemiz çok zor. Dolayısıyla her an herşey olabilir.

Samsung Galaxy S5, Galaxy S6 ve iPhone 6 Hakkında Son Söz

Bu üç telefonun da (Galaxy S5, Galaxy S6, iPhone 6) birbirlerinden güçlü şekilde piyasaya gireceği bir gerçektir. Bu telefonlardan herhangi birini alıpta memnun olmayan birinin kuvvetle ihtimal teknoloji ile fazla ilgilenmedi veya bu konuda hiçbirşey bilmediğine kesin gözüyle bakmak gerekir. Donanımları nekadar güçlü olursa olsun, bu donanımı %100 verimle sizlere aktarabilecek işletim sistemlerine sahip midirler? Sorusunu kendinize sormanız gerekiyor. Burada hem Samsung ve Apple kavgası, hem de Android ve iOS karşılaştırması yer alıyor. Eğer siz sıkı bir Android kullanıcısı iseniz, iOS’lu bir iphone 10 bile size tat vermeyecektir. Aynı durum diğer taraf için de geçerlidir. Tüm bunları göz önünde bulundurarak, çıkış tarihlerini dört gözle bekleyip göreceğiz. Eğer bu yazımızı beğendiyseniz, çevrenizdekilerin de bu konuda fikir sahibi olmalarını aşağıdaki sosyal medya butonlarını kullarak sağlayabilirsiniz. Philodox.Net olarak bir sonraki yazımızda görüşünceye dek, hoşçakalın.

"Ülkemizde Philodox insanlar çoğaldıkça, irdelemeyen ot gibi insanların sayısı her gün daha da azalacaktır.", veya şöyle bir örnekte güzel olabilir. "Philodox kişi herşeyi bilen değil, fikir sahibi olan ve arkasında durandır."

52 Yorum --> “Samsung Galaxy S5, S6 ve iPhone 6 Karşılaştırması

 1. Salih May 29, 2013 7:38 pm

  Çıkar çıkmaz alacağım telefon samsung galaxy s5 olur. Çünkü S6’yı bekleyemem. iphone sevmiyorum zaten. iphone gösteriş meraklıları için, galaxy ise teknoloji meraklıları için :D :D :D

 2. Patric tara Haz 1, 2013 6:02 pm

  Güzel bilgi, emeğinize sağlık.

 3. Mustafa Haz 4, 2013 7:39 am

  Umarım ekranları samsung galaxy S4’e göre daha sağlam olur. Yoksa diğerleri gibi o kadar para verip çıt kırıldım birşeyse hiç çıkmasınlar daha iyi

 4. Ayşe Haz 6, 2013 9:47 am

  Galaxy S5, Galaxy S6 ve iPhone 6`nin tahmini çıkış zamanları ve özellikle de tahmini fiyatları konusunda bilgilendirme yapan tek site, gerçekten teşekkürler. Yazılarınızı devamlı takip ediyorum. Her konuda yazıyorsunuz. Başarılarınızın devamını diliyorum.

 5. Tarık BAŞARAN Haz 9, 2013 11:52 am

  galaxy s5 in çıkış tarihi 2013 ün sonlarına doğru çıkıcak yazıyo gerçekten de verilen tarih doğru mu?

 6. Philodox Haz 9, 2013 12:05 pm

  Galaxy S5 çıkış tarihi tam kesin olmamakla beraber, 2013 sonu gibi yada 2014 başlarında çıkması bekleniyor.

 7. Tarık BAŞARAN Haz 10, 2013 1:07 pm

  ekimde tanıtılacağı söyleniyor s3 ve s4 ün tanıtıldığı tarihlere ve satışa sunulduğu tarihler arasında hemen hemen 1 ay var ekimde tanıtılırsa kasımda da satışa sunulur mu? satışa sunulduktan ne kadar sonra türkiyeye gelir?

  • Philodox Haz 10, 2013 1:11 pm

   Eğer dediğiniz çıkar da Ekim ayı içersinde tanıtılırsa, Ülkemizde en geç 1 ay içersinde satışa sunulur. Tabii fiyatları da o derece yüksek olacaktır. Eğer S4 almayı düşünüyorsanız dahi, S5’in çıkmasını beklerseniz, çok daha ucuza alabilirsiniz. Ancak eğer S5 ekran kalitesini yükselterek aramıza gelirse, biraz daha fazla verip, kaliteli bir ürün kullanmayı tercih edebilirsiniz.

 8. Tarık BAŞARAN Haz 10, 2013 1:59 pm

  galaxy s5 s4 e göre yenilikleri var mesela kasası plastik yerine daha sağlam bir kasa daha iyi bir kamera android ve ram de daha yüksek olucak bunları ele aldığımızda galaxy s5 in fiyatları s4 kadar hızlı düşermi ?

  • Philodox Haz 10, 2013 2:37 pm

   Çok büyük beklentiler içinde olmamak gerekir. Tabikide bu saydıklarınız daha yüksek olacaktır S4’e göre, ancak yine de teknoloji artık çok hızlı gelişiyor. Dolayısıyla daha ucuz mal üretimine gidiyorlar. Fahiş fiyatlardan satılan bu pahalı telefonların maliyeti 180 Türk lirasını aslında geçmemektedir. Dolayısıyla bir sonraki versiyonalrı çıkar çıkmaz, çok büyük bir hızla değer kaybetmektedirler. Ancak bu telefonların kötü olduğu anlamına gelmez. Sadece bir pazarlamacılık tekniğidir. Bu arada göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkürler. Philodox.Net’i nasıl buluyorsunuz? İlerde ele almamız gereken konular hakkında da fikirlerinizi belirtebilirsiniz. İyi günler.

 9. Tarık BAŞARAN Haz 10, 2013 3:42 pm

  güzel yapmışsınız teşekkürler sorduğum sorularlada ilgilendiniz ilerde yeni çıkan teknolojik aletleri daha kapsamlı bir şekilde ele alabilirsiz.

 10. Talha Çebi Haz 22, 2013 10:03 am

  Eğerki Samsung Galaxy S6 çıkarsa bu telefon dünyanın gelmiş geçmiş en iyi telefonu olacağını netleştirir. :D

  • Philodox Haz 22, 2013 10:43 am

   Eğer SONY, HTC, APPLE çok büyük hamleler yapıp, politikalarını değiştirip, donanıma çok daha fazla ağırlık verirlerse (ki çok zor), o zaman Samsung galaxy S6 en iyi telefon olmaktan çıkacaktır. Ancak, eğer bu şekilde devam ederlerse, geleceğin en güçlü akıllı telefonları yine Samsung tarafından üretilmeye devam edilecektir. Aslında karşılarında güçlü rakiplerin olması biraz da kullanıcıya yarıyor. Çünkü her yeni modelde artık bilindik özellikler yerine güçlü ve yenilikçi özellikler eklenerek geliyor. Tahminimce 2014 çok daha büyük teknolojik savaş alanına dönüşecek. :D , Hergün yeni bir telefon çıkıyor, hangi telefonu almalıyım? diye düşünen arkadaşlara da, en beğendiğinizi alınınız diye cevap vermek istiyorum. Çünkü eğer, takip etmeye kalkışırsanız, ne maddi gücünüz, ne de araştırmaya vaktiniz yeter. Dolayısıyla anın tadını çıkartmak, günün teknolojisiyle haşır neşir olmak en güzelidir.

 11. TARIK BAŞARAN Haz 23, 2013 10:07 pm

  galaxy s3 e 4.2.2 android güncellemesi geldi. galaxy s5 çıkıncada s4 ten güncelle yapabilicekmiyiz? ondan sonra çıkan s6 nın android güncellemsini de diğer galaxy ürünlerinden güncelleme olabilir mi??

  • Philodox Haz 24, 2013 1:14 am

   Bu cihazlar donanım olarak birbirlerinden farklılık gösterseler de alt yapı olarak android versiyonlarının çoğunu kaldırabilecek düzeydedirler. Demek istenilen S6 için üretilen bir ROM’un galaxy S telefonda da kullanılabilir. Asıl soru resmi olarak bu versiyonların verilip, verilmeyeceğidir. Çünkü amaç eski telefonlara güncelleme getirmeyip, yeniye teşfik etmektir. Ancak unutmayınızki Custom Romlar sayesinde istediğiniz bir android sürümünü yine cihazınız için bulabileceğinizdir. Dolayısıyla sorunuza evet olarak cevaplandırıyoruz. S6 güncellemesi veya S6’nın android sürümü, S5, S4, S3 gibi telefonlara resmi olmasa da diğer özel ROMlar ile yüklenebilecektir.

 12. TARIK BAŞARAN Haz 24, 2013 5:44 pm

  32 GB Bİ S4 ALMAK İSTİYORUZ. 16 gb S4 1700 TL ye satılıyor.32 GB tı 2100 TL YE SATILIYOR. yani 400 tl fazladan vermemiz gerekiyor s4 hafızası arttırma gibi bir özelliği var ama o ne kadara mal olur bilmiyorum 32 gb alıp 400 tl verirsek mi daha karlı olur yoksa telefonun hafızasını kendimiz arttırmaya çalışsak mı daha karlı olur. kendi hafızasını arttırmamız ne kadara mal olur?

  • Philodox Haz 24, 2013 6:34 pm

   Merhabalar, öncelikle dahili hafızanın, harici hafızaya göre sistem içersinde daha iyi ve hızlı çalışacağını hatırlatarak cevabımıza başlayalım. Ancak aradaki 400 liralık farkı, Samsung Galaxy S4’ün hafızasını external (harici) bellek veya hafıza kartıyla da yükseltmeniz mümkündür. Eğer performansından ödün vermek istemiyorsanız. CLASS 10 olan bir microSD kartına ihtiyacınız olacaktır. Seçenekler arasında TOSHIBA, SANDISK, KINGSTON, TRANSCEND gibi modeller girebilmektedir. Alabileğiniz bir microSD kartın 32 GB olanlarını 85 lira, 54 GB olanlarını da 180 lira civarlarında bulabilirsiniz. Böylelikle 16 GB telefon hafızasına, 64 GB harici hafıza ile maksimum 1900 Liraya toplamda 80 GB bellekli galaxy s4 sahibi olmuş olursunuz. Ancak tekrar hatırlatalım ki, harici bellekler nekadar hızlı olurlarsa olsunlar, iç bellek kadar seri işlem yapamazlar. Bununla birlikte eğer tercihinizi harici bellek almaktan yana kullanırsanız, MUHAKKAK CLASS 10 bir harici bellekten yana seçiminizi yapınız.

 13. TARIK BAŞARAN Haz 24, 2013 8:41 pm

  Sizce class 10 olan microsd kartlardan hangi modeli tercih edersiniz ?
  dahili hafıza daha iyi çalıştığını belirtmiştiniz sizin dediğiniz gibi yapıldığındada o performanstan geri kalmayacağını belirtmiştiniz yinede aynı bir programı dahili hafızaya bi de microsd karta atsam yinede performans açısından bi fark olur mu?çünkü dediğim gibi 32 dahili hafıza almakla 85 liraya daha çok hafızası olması baya bir fark oluşturuyor bunun performansa ne kadar yansıyabilir? Alakası var mı?

  • Philodox Haz 24, 2013 9:45 pm

   Tekrar merhabalar, Sandisk veya Kingston microSD kartlarından bütçenize uygun bir class 10 hafıza kartı alabilirsiniz. Aslına bakarsanız, Galaxy S4, daha doğrusu android hızlı işlem gerektiren ve anlık bilgi işlem gerektiren dosyaların hafıza kartına taşınmasını engeller. Hantal dosyaların taşınmasına imkan sağlar. Bu da hafıza kartından dolayı oluşabilecek aksamaları veya yavaşlamaların önüne geçer. Dolayısıyla teknik olarak bir yavaşlama olsa da (veri hızları karşılaştırıldığında), pratikte kesinlikle bir fark hissetmeyeceksiniz. Gönül rahatlığıyla hafıza kartı alıp, ek masraftan kaçınabilirsiniz. (küçük bir hatırlatma :) sitemizin sonu .com değil, .net ) umarım yardımcı olabilmişizdir.

 14. Onur Akyürek Haz 24, 2013 9:49 pm

  Mükemmel bir yazı olmuş, paylaşım için teşekkürler. Sitenizi 1 hafta önce keşfettim. Artık günlük olarak takip ediyorum. Enteresan geniş yelpazede detaylı anlatımlar yapıyorsunuz, ayrıca herkese yardımcı olmaya çalışıyorsunuz. Benim gibi düşünenler var mı?

 15. TARIK BAŞARAN Haz 24, 2013 10:47 pm

  çok yardımcı oldunuz umarım sorularımdan sıkılmamışsınızdır.

 16. mustafa kunduz Haz 27, 2013 8:05 pm

  iphone 5s yada iphone 6 tam olarak nezaman cikacak. bide sizce iphone 5s mi galaxi s4 mu

  • Philodox Haz 28, 2013 1:12 am

   Merhaba, iPhone 5S nezaman çıkacağı kesin olmamakla beraber, Apple’ın kısa süre içersinde yeni bir taze kana ihtiyacı olacağından, birkaç ay içersinde iPhone 5S’in birkaç küçük değişiklikle aramıza katılabileceğini söyleyebiliriz. Kesin çıkış tarihlerini bilmediğimiz için, tüm bunlar bir varsayım olarak kalacaktır. Ancak ya iPhone 5S yada iPhone 6 modellerinin yıl sonuna kadar piyasaya sürüleceğini, eğer gecikmeli olursa da 2014 başlarına sarkabileceğini söyleyebiliriz. Tüm bunların yanında eğer, yapılış materyali sizin için çok önemli değilse, donanım olarak daha güçlü olan Samsung Galaxy S4’ü tercih edebilirsiniz.

 17. mustafa kunduz Haz 27, 2013 8:18 pm

  internetteki hizlari bu iki telefon icin dusunursek nadil olur.hangisi daha hizlidir.androidi cok seviyorum ama samsung buyuk boyutu oldugu icin pek almak istemiyorum. iphone boyut olarak tam bana gore ama teknoloji olarak samsung daha iyi gibi. siz ne dersiniz hscklin

  • Philodox Haz 28, 2013 1:19 am

   Öncelikle, Galaxy S4'ün daha hızlı olduğunu belirtelim. Ancak bu iPhone 5'in zayıf olacağı anlamına gelmemektedir. Her iki telefonda birçok zorlu işlemin üzerinden başarıyla gelebilecektir. Daha stabil bir işletim sistemi istiyorsanız iOS'u, daha yenilikçi ve daha serbest bir işletim sistemi istiyorsanız da android'i tercih etmelisiniz. Yapacağınız işlemlere göre, kullanışlılığını da değerlendireniz, sizin yararınıza olacaktır. Örneğin, NOTE 2 de alabilirsiniz, ancak kullanışlı olup olmayacağa karar vermeniz gerekmektedir. Bu yazımızı da okursanız, biraz daha az soru işareti kalacaktır. Umarız, beklediğiniz cevabı verebilmişizdir. İyi günler.

 18. Ali şener Haz 30, 2013 12:04 pm

  Samsung S6 çıkış tarihi 2014 yılı denmiş bu başlarında mı acaba ?

 19. TARIK BAŞARAN Haz 30, 2013 11:00 pm

  Amerika’dan 16 gb ve 32 gb s4 bize ne kadara mal olur. Türkiyede ki 16 gb ile Amerikadaki 32 gb s4 ün fiyat farkı ne kadar olur?

  • Philodox Haz 30, 2013 11:28 pm

   Samsung – Galaxy S 4 Mobile Phone – Black (Sprint) 16GB fiyatı Amerika’da 750$ civarıdır. Samsung – Galaxy S 4 Active 4G LTE with 16GB Memory Mobile Phone – Gray (AT&T) ise 700$ civarıdır. Ayrıca bunlara kargo ücretleri dahil değildir. Kontraktlı olarak LOCKED cihaz olmaları, Türkiye simkartlarıyla çalışmaması anlamına da gelebilir. Türkiye fiyatları ise, 1700 TL – 881$ civarındadır. Aradaki 180 dolarlık fark var ancak. Türkiye’de kullanabilmek için imei kaydı yaptırmanız gerekecektir. Bununda ücreti 100 liradır. Tabi bunun için yurtdışından gelmiş ve 1 aylık bir yurda giriş mührünüzün olması gerekir. Sonuç olarak garanti aşamaları da göz önüne alınırsa, Türkiye’den bir samsung galaxy s4 alınması en doğrusu olur.

 20. mustafa kunduz Tem 2, 2013 10:53 pm

  Sorularimiza sabirla verdiginiz cevaplar icin tesekkurler..bir sorum daha olacak. Amerikada iphone 5’in fiyati nekadar? Orada Avrupa’dan daha ucuz oldugunu duymustum dogru mu? bide Amerika’dan alinacak bir telefonun Turkiye’de calismama durumu var mi? Boyle bir durumun olmamasi icin ne yapilmali? iyi geceler. tesekkurler

  • Philodox Tem 2, 2013 11:02 pm

   Amerika`da iki çeşit telefon alınabilmektedir. Bunlar kontraktlı ve UNLOCK …, Bu Telefonları At&t, Sprint veya Verizon kayıtlı alırsanız iPhone 5 16GB – 199 dolar, 32GB 299 dolar, 64GB 399 dolar olacaktır. Ancak bu telefonlar bu GMS şirketleri simkartları hariç hiçbir kartla çalışmaz. Dolayısıyla telefon LOCKED olarak gelir. Bunların haricinde iPhone 5 Amerika fiyatları kontraktsız, yani diğer deyişle UNLOCKED iPhone 5 16GB 649 dolar, 32GB 749 dolar, 64GB 849 dolar olarak listelenmiştir. Herhangi bir çalışmama durumunun olmaması için UNLOCKED telefon almanız daha mantıklı ve "Risksiz" olur. Anlaşmalı (kontraktlı) telefonların ne zaman kapanacağı belli olmuyor. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

 21. TARIK BAŞARAN Tem 4, 2013 3:24 pm

  Türkiyedeki sim kartlarıyla çalışmayabilir demişsiniz bu samsung a özgü birşey mi yabancı ülkelere gidenler genellikle iphone tercih ediyor yani demek istediğiniz 100 150 tl daha az vermek için 1500 tl yi riske etmeyin mi demek istiyorsunuz. Yakında alıcam en doğrusu ne olur sizce? sim kartı uyuşmazlığı gibi bir problem çıkar mı?

  • Philodox Tem 4, 2013 4:11 pm

   Hayır, tüm telefonlarda durum aynıdır. Yani dışarıdan alınan bir telefon eğer kontrakt usulü alınmış ise, bu durumda diğer simkartlarıyla ÇALIŞMAZ. Sadece bağlı olduğu sim kart ile çalışır. Ayrıca Türkiye’ye sokulan her yabancı telefon imei kayıtlı olmalıdır. Bunun da ücretini yukarıda belirtmiştim. Dolayısıyla bu şartlarda Türkiye’den almak çok daha mantıklıdır. Ayrıca garantiniz de olacaktır. Herhangi bir durumda yine servisine götürüp, kolaylıkla tamirini yaptırabilir, yada yenisini alabilirsiniz.

 22. Emre Yalçın Tem 7, 2013 2:25 am

  s4 ülkemizde 1999 tl den satışa sunulmuştu s5 için tahmini fiyat söz edilebilir mi?

 23. Ua)ALİ Tem 10, 2013 10:00 pm

  Kapsmli bir aciklama olmus gercekten 5-10 site gezdim bu kadara aciklayici olmamisti s5 e gelince 3gb ram olmasi kasmalari maxsimum azaltir aluminyum kasa olmasi ise telefonun kullanici icin onemli yeri oldugunu dusunuyorum

 24. huseyin can Tem 11, 2013 11:04 am

  galaxy s5 te fm radyo olmasi bekleniyor mu?

 25. aysıla çiğdem Ara 25, 2013 6:18 pm

  Ön kameraların bu her üç telefon için de 16 MP, arka kameraların ise 2.5 MP olacağı arka kamerası az değilmi

 26. TARIK BAŞARAN Şub 5, 2014 12:28 pm

  galaxy s5 çıkış tarihi konusunda yanıldınız s5 için 2013 ün sonlarını s6 için 2014 ü beklemeniz gerekiyor demiştiniz 2014 oldu s5 daha tanıtılmadı bilgiler doğru değil!! bende alırken bunları düşünerek aldım samsung not 3 ü çıkardı sadece.

 27. ZEYNEP TAŞDEMİR Şub 10, 2014 12:25 pm

  merhaba merak ettiğim bir şeyin cevabını almak istiyorum.samsung andiroid ürünlerin birebir aynı olan replak ürünler piyasada orjinalinden daha çok talep görüyor.buna neden izin veriliyor veriliyor madem ne kadar sağlıklı?özellikle istanbul ve izmir bu konuda internet üzerinde çok fazla satış yapıyor,telefon bayiilerinde yine satışlar rekorda nasıl oluyor aklım almadı ve merak ediyorum bunun için bir açıklama veya açıklayıcı cevap mümkün mü?

  • Philodox Şub 16, 2014 4:50 pm

   Merhabalar, android bir işletim sistemidir ve bu işletim sisteminin çalışacağı her donanıma da izin verilmektedir. Samsung kopya telefonlarının çokluğu tabikide tartışılmaz. İzin veriliyor mu? bu biraz tartışmalıdır. Göz yumuluyor desek daha doğru olur. Büyük bir araştırma sonrası, bu replikaların ortadan kaldırılacağını umuyorum. Bu ürünlere taleplerin yüksek olması, sadece kullanıcıların bilgilerinin yetersiz olduğundan kaynaklanmaktadır. Umarım tatmin edici bir cevap verebilmişizdir. Teşekkürler.

 28. ZEYNEP TAŞDEMİR Şub 10, 2014 12:33 pm

  ayrıca samsung galax 5 için eylül 2013 yazılmış Türkiyede hiç bir telefoncuda göremedik yıl yanlış yazılmış olabilirmi galax 5 ve note 4 hangi tarihte ve hangi fiyat aralıkları ile Türkiyede satışa çıkacak.Öğrenmek istiyorum.Bu konuda da cevap verirseniz sevinirim.

 29. hakan ayyildiz Şub 20, 2014 4:48 pm

  bu galagsys6 nezaman kesınolarak satişa sunulacak bılen varmı?

Yorum Yaz

}

Philodox
Philodox.NET'ten Daha Fazla Yararlanabilmek ve Hızlı Yardım Alabilmek İçin LütfenKAYIT OL