Pin It

Android Telefonlara Root Nasıl Yapılır? Root Yapmak Ne Demektir? 128

Android-Root-yapmak-nasıl-yapılır-root-yapmak-ne-demektir Android root yapmak denilince birçok android kullanıcısının kafası karışabilir. Bu gayet normalidir. Ancak root yapmak aslında çok kolaydır. Yalnızca yapmanız gereken androidli cihazınızı iyi tanımak ve tüm adımları eksiksiz tamamlamaktır. Android işletim sisteminin en güzel tarafı, sistem dosyalarına erişilebilinmesidir. Ancak standart olarak gelen Android cihazlar sistem dosyalarına ulaşmanıza ve değiştirmenize izin vermez. Neden izin vermezler? çünkü çoğu kullanıcı ne olduğunu ve ne işe yaradığını bilmediği dosyaları silmeyi çok severler. Bundan dolayı android böyle bir kısıtlamaya gitmiştir. Ancak bu sınırlamayı kaldırmak daha önce de belirttiğimiz gibi çok basittir. Bu sınırlı erişimi kaldırıp tabiri caizse sistem dosyalarına tam erişimi sağlamaya root veya root yapmak denir. Bugün sizlerle kaba tabiriyle android rootlama nasıl yapılır? android root yapma ne işe yarar? konularına değineceğiz. Ücretini ödediğiniz birşeyi tamamen kullanmak istemeniz sizin hakkınızdır. Ancak unutmamanız gereken birşey vardır ki, bu da root yapma işlemi az da olsa kendine özgü riskler taşımaktadır. Dolayısıyla yapacağınız her işlemi 2-3 defa okumadan işleme koyulmayın ve unutmayın ki tüm sorumluluk sizin sorumluluğunuzdadır. Root yapmak hakkında sormak istediğiniz soruları yine Philodox.Net üzerinden sorabilir, en kısa zamanda cevap alabilirsiniz.

Android Root Yapmak Ne Demektir?

Android open source yani açık kaynaklı bir mobil cihaz işletim sistemidir. Bu konudaki Android hakkında ve Android versiyonları yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Android açık kaynaklı olmasına rağmen tüm kullanıcıların sistem dosyalarını bozmamaları için sınırlandırma getirmiştir. Ancak bu sınırlamayı kaldırmak çok kolaydır. Bu sınırlı erişimi kaldırmanın adına ise root yapmak veya android rootlama adı verilir. Root yaptıktan sonra telefonunuzu çok daha özgürce kullanabileceksiniz. Android neden gereklidir? sorusuna yazımızın devamında açıklık getireceğiz ancak, yeni versiyon android yüklemek, android programlarını yedeklemek, pil ömrünü uzatmak ve cihazın hız ayarlarını değiştirmek gibi birçok inanılmaz özelliği de root yapmadan gerçekleştiremeyeceğinizi de belirtmek isteriz.

android-root-yapmak-ne-demektirUzun lafın kısası, Android sistemi linux tabanlı ve kullanıcı dostu bir işletim sistemi olup, %100 düzenlenebilir yapıdadır. Zaten Apple'ın iOS işletim sisteminden ayrıldığı en büyük noktada budur. Bizim size tavsiyemiz, eğer androidli taşınabilir cihazınızdan tam verim almak istiyorsanız ve istediğiniz gibi özelleştirmek ise amacınız, root yapmadan bunlara ulaşmanız mümkün değildir. İster cihazınız samsung galaxy S II, S III, S IV, isterse de HTC serisinden olsun, her türlü androidli cihaza root yapılabilmektedir. Bundan dolayı, cihazınıza uygun olan root dosyalarını bulmanız bu işlemi yapabilmek için yeterlidir. 

Root Hakkında Sıkça Sorulan Sorular ve Android "Root Yapmak" Hakkında Bilmeniz Gerekenler

1. Root yapmak bana ne gibi avantajlar sağlar?

Yapabileceklerinizi şöyle sıralayabiliriz: 
– Cihazınızı tamamen yedekleyebilirsiniz.
– Cihazınıza androidin en yeni ve özel yapım android sistemlerini yükleyebilirsiniz.
– Cihazınıza yükleyeceğiniz, root yetkisi isteyen programları yükleyebilir, batarya süresi, cpu hız ayarları gibi birçok ayarı değiştirebilirsiniz.
– Tamamen özelleştirilmiş temalar yükleyebilirsiniz.
– Sisteme gömülü programları silebilir, ya da istediğiniz programları sisteme entegre edebilirsiniz.

Bu saydıklarımız daha yapabileceğiniz onlarca işlemden sadece birkaç tanesidir.

2. Yapılan root sonrasında garantili cihazım garanti dışında mı kalır?

Cevap hem evet, hem de hayır. Eğer cihazınızı rootlu şekilde servise götürürseniz, alacağınız cevap garantinizin geçersiz olduğudur. Ancak rootu kaldırıp, içersinde bulunan root sayacını da sıfırlarsanız, servis hiçbirşekilde root yapılıp yapılmadığını anlamayacağı için, garantiniz de yanmayacaktır. Dolayısıyla, rootlu cihazınızı garantiye vermeden önce tekrar eski haline getirmeyi unutmayınız. Root kaldırmak, root yapmak kadar kolaydır.

3. Cihazım yapılan root sonrasında bozulabilir mi?

Eğer cihazınızı tamamen tanımaz ve acele ederseniz, hata yapmanız kaçınılmaz olacaktır. Dolayısıyla bozulma riski de yüksek olacaktır. Dolayısıyla eğer tüm adımları doğru inceler, planlı şekilde hareket ederseniz, herşeyin yolunda gideceğinden emin olabilirsiniz.

4. Root yapma yöntemleri nelerdir?

– Kernel yüklemek veya Super One Click programı yardımı ile bunu yapabilirsiniz. Kernel nedir? kernel, cihazınızın çekirdek işletim sistemidir. Günümüzde ona yakın özel kernel bulunmaktadır. Cihazınıza uygun kernel dosyalarını bulup indirdikten sonra root işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kernel'i bilgisayarınızın Bios'u gibi düşünebilirsiniz.
Odin programı ile update.zip programını yükleyerek,
Custom kernel denilen, özel olarak hazırlanan CF-Root (Cihazınıza root yapmak için çok idealdir., CWM yükler ve daha birçok özellik ile beraber gelir.) gibi, Siyah kernel gibi, Dorimanx gibi kernelleri yükleyerek,
– Clock Work Mod (CWM) üzerinde rootu içinde bir ROM yükleyerek, Peki ROM nedir? ROM bir cihazın işletim sistemidir. Bilgisayardaki Windows gibi düşünebilirsiniz.

ROOT NASIL YAPILIR? – ADIM ADIM ROOT YAPMAK

Sizlere en kolay nasıl root yapılır onu anlatmaya çalışacağız.

Birinci YOL – CF-Root ve Odin İle:

1. Öncelikle cihazınızın android sürümünü öğrenin! Bunun için cihazınızın ayarları kısmından, telefon hakkında bölümüne bakabilirsiniz. Örneğin cihazınızda 2.3.5 var, ya da 4.0.1, sonrasında sürümünüz için CF-ROOT dosyalarını arayınız. Bunun için Google'a "CF-Root cihazın android sürümü download" olarak aratabilirsiniz. Bulduğunuz dosyayı bilgisayarınıza indiriniz.
2. Odin programını indiriniz. Bu programa 1. maddedeki dosyaları cihazınıza atmak için kullanacaksınız. Android telefonlar genellikle bu programla çok çabuk eşleşmektedir. Ancak cihazınızı Odin programı ile cihazınızı eşleşme problemi yaşamamak için "USB Debuggin" yani USB hata ayıklamasının seçili olduğundan emin olunuz.
3. Telefonunuzu tamamiyle kapatınız. Sonrasında Download moduna almanız gerekecek. Download Modu nedir? diye soracak olursanız. Download modu, cihazınızın harici dosyaları kabül edebilmesi için geçirilmesi gereken konumdur. Bunun için, Ses kısma tuşuna, orta ana menüye dön tuşuna ve güç (kapatma) düğmesine aynı anda basmalı tutmalısınız. Cihazınızın download modunda açıldığını göreceksiniz. Bundan sonra andoid ile root yapmak nasıl olur tam anlamıyla görebileceksiniz.
4. Cihazınızı USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayınız, ve Odin programını başlatınız. ID-COM bölümü sarı hale gelince, cihazınız Odin tarafından başarıyla tanınmış demektir.
5. Odin programının sağ tarafında PDA bölümünden android sürümünüz için indirdiğiniz CF-ROOT dosyasını seçiniz. Bu dosya genellikle .tar veya .md5 uzantılıdır. 
6. Tüm bunları yaptıktan sonra diğer hiçbir ayara dokunmadan START tuşuna basmalı ve HİÇBİR ŞEKİLDE işlemi durdurmamalı ve yarıda kesmemelisiniz.
7. Odin programı içinde PASS yazısı gelip, sarı renk yeşile döndüğünde cihazınız yeniden başlatılacaktır. Böylelikle cihazınızın android rootlama işlemi gerçekleşmiş olacaktır.
8. Cihazınız açıltığında, SuperUser veya SuperSU şeklinde bir programla karşılaşacaksınız. Eğer bunlardan bir tanesini görürseniz, işlemi başarıyla gerçekleştirmişsiniz demektir.
 

İkinci YOL – Recovery Modu İle:

1. Cihazınıza uygun zip halinde olan ve içersinde "SU" yani super user yetkisi olan dosyayı hafıza kartınıza atınız.
2. Sonrasında cihazınızı tamamiyle kapatınız. Cihazı Recovery Mod'a alınız. Bunun için, Ses arttırma tuşuna, orta ana menüye dön tuşuna ve güç (kapatma) düğmesine aynı anda basmalı tutmalısınız. Cihazınız Recovery modda açılacaktır. 
3. Burada ses tuşlarıyla "Update from SD card" seçeneğini seçiniz. (seçme işlemini güç tuşuyla yapabilirsiniz.)
4. Sonrasında bu yaptığınız işlem ile update.zip dosyası yüklenecektir.
5. Reboot system seçeneğini seçerek cihazı yeniden başlattıktan sonra, SuperUser veya SuperSU programlarını göreceksiniz. Tebrikler başarıyla root işlemini gerçekleştirmişsiniz anlamına gelmektedir. 

Bilmeniz gereken bir konu ise UnROOT olayıdır. Android root yapmak kadar Unroot yapmanın da kolay olduğundan bahsetmiştik. Bunun için Stock ROM da denilen, cihazın orjinal ROM'unu geri yükleyerek tüm root yetkilerini silebilirsiniz. Cihazınızın orjinal sürümünü bulabilmek için, "official android sürümü download" olarak arabilirsiniz.  Ayrıca cihazınız açılırken sarı ünlem işareti bir hata yaptığınız anlamına gelmez, sadece farklı bir kernel kullandığınız anlamına gelir. Bunun içinde Triangle Remover gibi programları android play marketten indirerek çözebilirsiniz.

Android Root Yapmak Hakkında Son Söz

Eğer cihazınızdan tam verim almak istiyorsanız ve risk almayı seviyorsanız, ROOT yapmanızı şiddetle öneriyoruz. Çünkü rootlu android cihaz, rootsuz bir androide göre kat kat nitelik olarak üstündür. Kullanıcıya full-özelleştirme imkanı tanır. Ayrıca yedekleme seçenekleriyle inanılmaz kolaylık sağlar. Tüm okuyucularıma android rootlamalarında başarılar diliyoruz. Yazımızın başkalarına da yararlı olacağını düşünüyorsanız, aşağıdaki sosyal ağ butonlarını kullanarak paylaşabilirsiniz. Yeni yazılarımızla Philodox.Net'te görüşmek üzere. 

"Ülkemizde Philodox insanlar çoğaldıkça, irdelemeyen ot gibi insanların sayısı her gün daha da azalacaktır.", veya şöyle bir örnekte güzel olabilir. "Philodox kişi herşeyi bilen değil, fikir sahibi olan ve arkasında durandır."

128 Yorum --> “Android Telefonlara Root Nasıl Yapılır? Root Yapmak Ne Demektir?

 1. Altan May 25, 2013 9:16 pm

  Ben de galaxy s2 var, root yaptım en sonunda, yazınızın %100 etkili olduğunu hemen söyleyeyim. Şimdi aklımdaki soru hangi Rom’u tavsiye edersiniz? yada arkadaşlardan önerecekler var mı? şimdiden teşekkürler.

 2. İsmail Haz 4, 2013 9:45 am

  Açık ve net bir anlatım olmuş emeğinize sağlık. Daha önceleri okadar root ile ilgili yazı okumuştum, ancak bukadar netini ilk defa okudum. Çok çok yardımcı oldunuz. Tekrar Teşekkürler.

 3. Ahmet Haz 21, 2013 5:13 pm

  merhaba kardeşim bişe soracaktım da.benim telefon maxiplus 5 fakat download moduna alamadım bi yardımcı olur musun ? şimdiden teşekkürler

  • Philodox Haz 21, 2013 10:44 pm

   Merhabalar, elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız. Maxi Plus 5 için ROOT yapmak için şu adımları takip edebilirsiniz.

   Gerekli Dosyalar: (Dosyaları Google üzerinden Aratabilirsiniz.)

   CWMPlus5.zip (5.21 MB (Megabyte))

   RootPLUS5.zip (1.98 MB (Megabyte))

   Recovery Yükleme :

   Telefonunuzdan Ayarlar/Geliştirici Seçenekleri/USB hata ayıklama ve Uyanık Kal modunu aktif edin.
   Yukardaki gereken dosyaları indirip bilgisayarınızın masa üstüne taşıyın.
   Cihazınızı Fastboot moduna geçirin.
   İndirmiş olduğunuz CWMPlus5.zip dosyasının içindekileri masaüstünüze çıkarın.
   Çıkan dosyaların içinden cwmyukle dosyasına çift tıklayın.
   Bu işlem sonucunda telefon kendini restart edecektir. Açıldığında 4.0.1.5 CWM ismini görüyorsanız işlem başarılı olmuş demektir.

   Root Etme * Root Atmak:

   Telefonunuzun hafıza kartına indirmiş olduğunuz RootPLUS5.zip isimli dosyayı olduğu gibi atın.
   Sonrasında telefonunuzu recovery modunda başlatın.
   Recovery modu açıldığında “install zip from SDcard “seçeneği seçin.
   Chose zip from sdcard seçeneğini seçin ve SD kartınıza atmış olduğunuz RootPLUS5.zip dosyasını seçip ok deyin.
   Bu işlem bittiğinde telefonunuz root olmuş oluyor.
   Root kontrolü için telefonunuzu açın ve menüde superuser uygulamasının olup olmadığını kontrol edin.

   Umarız yardımcı olabilmişizdir. Sorularınız olursa, çekinmeden sorabilirsiniz. Kolay Gelsin.

 4. Umutcan Haz 23, 2013 5:38 pm

  bu işlem tablette oluyormu.
  Cihazı Recovery Mod’una almıyorum yardım edin!!!

 5. ali mert Haz 27, 2013 4:44 pm

  Bende galaxy tab 2.2 froyo var. Bazilari odin ile yaparsaniz dosyalarim uygulamai yok ve zipper gibi bazi uygulamalari acmadigini soyluyo bunun icin biraz korkuyorum egr adam yaniliyorsa yuklemek istiyorum yardimci olun.

  • Philodox Haz 28, 2013 1:06 am

   Merhaba, Galaxy Tab GT-P1000 Android 2.2 Root Yapmak için, şu adımları izleyebilirsiniz:

   1. Samsung'un bilgisayarınız için sürücülerini indirmeniz gerekmektedir.

   2. Sonrasında bilgisayarınızı Tablete bağlamadan önce Ayarlar–> Uygulamalar –> Geliştirici –> USB ayıklamayı aktif hale getiriniz.

   3. Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra artık root işlemine geçebiliriz. Ayarlar –> Uygulamalar —> Kaynağı belirsiz uygulamalara izin veri seçtikten sonra,

   4. z4root indirmek için tıklayınız.

   5. Bilgisayarınızdan tabletinize bu dosyayı e-mail, bluetooth veya USB aracılığıla indirdiğiniz z4root.apk doyasını atınız.

   6. Attığınız dosyayı, bir dosya yöneticisi ile açıp kurunuz.

   7. Kurduğunuz z4root programını açıp, PERMANENT ROOT düğmesine bir kes basınız.

   8. İşlem tamamlanana kadar hiçbirşekilde tabletinizle oynamayınız.

   9. Tüm bunların sonunda Galaxy Tab GT-P1000 Android 2.2 Root edilmiş olur.

   Odin ile root atmak veya yapmanın en büyük risklerinden bir tanesi de boot.ini dosya transferi sırasında meydana gelebilecek hatalardır. Bu dosyanın hatalı aktarımı, cihazınıza büyük zarar verebilir. Dolayısıla, yukarıda anlattığımız metodlar ile çok daha güvenli ve hızlı bir sonuç alabilirsiniz.

 6. ali mert Haz 28, 2013 8:14 pm

  Teşekkürler bu işi olsa olsa siz çözersiniz zaten tabletiimi bir zarardan kurtatrmış oldunuz:)))

 7. ali mert Haz 29, 2013 10:55 am

  bide birşey daha sormak istiyorum benim iki kuzenimde daha galaxy tab p1000 var ama onlarinki 2.3.3 gingebread benimki 2.2 froyo ben nassıl yükseltcem bu android sürümünü

 8. ali mert Haz 29, 2013 10:56 am

  bide birşey daha sormak istiyorum benim iki kuzenimde daha galaxy tab p1000 var ama onlarinki 2.3.3 gingebread benimki 2.2 froyo ben nassıl yükseltcem bu android sürümünü google play da yok internetten apk indiriyiom bazıları virüslü çıkıyo

  • Philodox Haz 29, 2013 12:45 pm

   İlk olarak root yapmak ve ROM yüklemek iki farklı işlemdir. Ancak ROM yüklemek için de ROOT yapmanız ilk şarttır. Galaxy Tab GT-P1000 Android 2.2 Root yaptıktan sonra, daha yeni bir android sürümüne yükseltmek için .apk dosyaları KULLANILMAZ. Bunun için tablet modelinize uygun bir CUSTOM ROM indirmeniz gerekmektedir. http://philodox.net/top-10-en-iyi-custom-android-rom-listesi-2013/ Buradan CUSTOM romlara bakıp, beğendiğiniz birinin resmi sayfalarına gidip, tabletinize uygun olanı, verilen direktiflere göre yükseltebilirsiniz. Hatta eğer şanslıysanız, tabletiniz için 2.3.3 gingerbread sürümünden de yüksekte bir ROM bulabilirsiniz.

 9. yanlzkartal Haz 29, 2013 12:21 pm

  Merhaba,
  Bu yöntem ile tüm android telefonlara root işlemi yapılabilir mi? Mesela XPERİA Neo rootlanabilir mi?
  Bir de diğer sitelerde flashtool kernel mernel’li bir sürü uzun uzun açıklamalar yapılmış root için. Bu anlattığınız yöntemin onlardan farkı ne ve neden bu kadar kısa ve kolay? :)
  Teşekkürler.

  • Philodox Haz 29, 2013 12:51 pm

   Sony Xperia Neo için en güvenilir en kısa ve en güvenilir yöntem One Click Root programıdır. Buradan indirebilirsiniz. İndirdikten sonra xperia neo rootlamak için bilgisayarınıza USB kablosu ile bağlayın. Programı açın ancak hiçbirşeyi güncellemesine için vermeyin. Eğer USB sürücüleri yüklü ise cihazınız program tarafından bulunacaktır. Sonrasında ROOT düğmesine basıp, biraz bekledikten sonra işleminiz tamamlanacaktır. Flashtool kernel ile de root yapmanız mümkündür. Ancak burada çekirdek kerneli değiştiriyorsunuz, dolayısıyla daha risklidir. Umarım yardımcı olabilmişizdir. Yazılarımızı takip etmeye devam ediniz.

   • yanlzkartal Haz 29, 2013 3:04 pm

    İlginiz için teşekkürler.
    Root yaptım sayenizde. Menüde superuser programı çıktı. Programa giriyorum. There are currently no Superuser app policies yazıyor. Sanırım bazı programlar yüklemem gerek.
    Root’tan sonra ilk olarak neler yapılır. Hangi uygulamaları yüklemeliyim?..
    Tüm bunlardan sonrada ROM yapmak istiyorum.
    Son olarak bu root çok kolay oldu gerçekten. Bunun kernel değiştirilerek yapılan rootlardan eksiği neler? Kernel değiştirmenin faydası nelerdir?
    Teşekkürler.

    • Philodox Haz 29, 2013 8:11 pm

     Rica ederiz. Yardımcı olabildiğimize çok sevindim. “There are currently no Superuser app” anlamı, henüz herhangi bir programa ROOT izni vermediğinizden kaynaklanıyor. Bu yüzden root kullanan programlar yükleyerek buradaki listenizi görebilirsiniz. Root yapıldıktan sonra artık telefonunuzu daha özgür kullanabilirsiniz. Google Play Market içersinde Root gerektiren en başarılı programlardan bir tanesi Titanium Backup programıdır. Bu program sayesinde tüm dosyalarınızın, programlarınızın yedeğini alabilir, sisteme gömülü olan bazı programları silebilir ve daha birçok özelliğini kullanabilirsiniz. Kernel konusuna gelince de, Kernel bir çekirdek işlemcisi sistemidir. Görevleri arasında Voltaj ayarlamalarını yapmanıza, bir başka ROM yüklerken kullanmanıza, Dalvic Cache silmenize, Telefona veya Tablete Overclock yaparak hızlandırmanıza ve daha birçok görevi üstlenir. Türk yapımı en ünlü kernel ise Siyah Kernel’dir. Bu kernel sayesinde bir telefona 2 ayrı sürüm android sürümü de yüklenebilmektedir. Ancak telefonunuza ait bir kernel ararken lütfen açıklamalarını dikkatlice okuyunuz. Bazen riskli olabilir. Size önerdiğimiz yöntemdeki Root yapmak ile Kernel değiştirerek Root yapmanın HİÇBİR farkı yoktur. Sadece kernel değiştirdiğinizde bu saydığımız özellikleri de açabilirsiniz. Ancak ROOT gerektiren programları kullanabilmek için KERNEL değiştirmeye gerek yoktur. Her superuser görünen cihaz Root hakkını zaten elde etmiştir. Şimdi size önerimiz, root gerektiren programları kullanarak denemenizdir. Yararlı gördüğünüz uygulamaları buradan bizlerle de paylaşabilirsiniz. Ayrıca Eğer yazımızı yararlı bulduysanız, yazılarımızı sosyal ağlar üzerinden çevrenizle de paylaşabilirsiniz.

 10. Sevdali Haz 30, 2013 7:36 am

  Htc cha cha kullanıyorum, nasıl root yapıcam çözemedim yardımcı olurmusunuz?

  • Philodox Haz 30, 2013 9:50 am

   HTC CHACHA root yapmak için birkaç adımı önceden izlememiz gerekecektir.
   1. Öncelikle HTC cha cha için Root programı buradan indiriniz.

   2.İndirdiğiniz programı masaüstüne taşıyın ve bir klasörün içine açınız.

   3.Cihazınızda Menu>>Ayarlar>>Uygulamalar>>Geliştirici>>USB ayıklama yönergesini aktif hale getirin.

   4.Menu>>Ayarlar>>Uygulamalar>>Bilinmeyen kaynaklar aktif hale getiriniz.

   5.Cihazı bilgisayara USB kablosuyla bağlayınız.

   6.Bağladıktan sonra masaüstüne çıkarttığınız klasörün içersindeki RUNME.bat programını çalıştırınız. (içersindeki kullanım klavuzunu bir kez okursanız, daha iyi bir sonuç alabilirsiniz)

   7.Tüm gerekli işlemleri yaptıktan sonra, Cihazınızı yeniden başlatın.

   8.Tebrikler. HTC cha cha başarıyla root yapılmıştır.

 11. Raynold Haz 30, 2013 10:52 am

  Philodox sayesinde adam gibi kolay root yapmak nedir hep beraber öğreniyoruz. Diğer sitelerde gördüğüm kadarıyla karışık anlatınca sanki daha bilmiş görünselerde, burada hem basit root nasıl yapılır anlatılıyor, hem de sorulara çok hızlı cevap veriliyor. Sayfanızı hergün takip ediyorum. Hergün yeni yeni farklı farklı konuları paylaşıyorsunuz. Birşey söylemem gerekirse, sayfanızda nezaman girsem onlarca kişi online sizin yazılarınızı okuyor ama 2 dakikalarını ayırıp yorum atmaktan kaçıyorlar. Arkadaşlar, böyle kaynakları ayakta tutmamız gerekir. Vefasız davranırsak, sonra neden adam gibi Türkçe bedava kaynak yok diye yakınmaya hakkımız da olmaz. Ohh be içimdekileri söyledim :D Philodox’a tam destek için ben varım.

 12. grayland Haz 30, 2013 1:32 pm

  Birkaç sorum olacak sony xperia sp nasıl rootliyacağım birde telefonu hızlandırırmı ?

  • Philodox Haz 30, 2013 4:18 pm

   SONY xperia sp rootlamak için yapılması gerekenler:

   Xperia SP ROOT YAPMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE:

   1. Sony Xperia SP – unlock bootloader (doğru cihaz modeli ve firmware kontrol edin; cihazı modelini kontrol edin – Ayarlar git -> Cihaz Hakkında -> Model Numarası)
   2. Windows tabanlı bir bilgisayar veya dizüstü
   3. Windows için Sony Xperia SP USB sürücüsünü indirmek ve bilgisayarınıza yükleyin.
   4. Yükleme işlemini tamamlamak için USB kablosu ile bilgisayara bağlayın.
   5. Eğer USB sürücüsü yüklediyseniz bu adımı atlayın.
   Cihazınızı USB hata ayıklama etkinleştirin. Android cihazlar USB hata ayıklama modu etkinleştirme.
   6. Telefonunuz bu öğretici sırasında pil karartma ve kesilmemesi için% 60% 80 şarj edilmiş olduğundan emin olun.

   Sony Xperia SP Root İşlemleri:

   1. Extened Stock Kernel (extened-stock-kernel.zip | 8.0MB) İndiriniz.

   2. Sony Resmi sitesine giderek cihazınızı UNLOCK yapınız.

   3. Buradaki 3 linki de indirip yükleyiniz.

   4. adb.exe, AdbWinApi.dll ve fastboot.exe dosyalarını, C:\\android-sdk-windows\platform-tools konumundan masaüstüne açacağınız yeni bir klasöre kopyalayınız. Klasörü fastboot olarak adlandırınız.

   5. extened-stock-kernel.zip dosyalarını indirip açınız, adını kernel.elf olarak değiştiriniz.

   6. kernel.elf dosyasını, masaüstündeki fastboot klasörünün içersine kopyalayınız.

   7.Cihazınızı tamamen kapatıp, cihazı bilgisayarınıza bağlarken SES AÇMA düğmesine basılı tutarak FASTBOOK moduna geçiniz.

   8. Bilgisayarınıza başlat düğmesine bastıktan sonra CMD yazıp enter tuşuna basınız.

   9. Burada C:\fastboot yazınız, yada masaüstündeki FASTBOOT klasörünü kodlarını kullanarak bulunuz.

   10. Sonrasında ” fastboot flash boot kernel.elf ” ibaresini tırnak işareti olmadan yazıp enter tuşuna basaraki cihazınızı flashlayınız.

   11. Tüm işlemler bittikten sonra Sony Xperia Sp root yapmış olursunuz.

   Anlatımı 3 kere okuduktan sonra işlem yapmaya geçiniz. Umarız anlatabilmişizdir. Tüm önergeleri başarıyla tamamladıktan sonra, tecrübelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Yazımızı yararlı buluyorsanız, sosyal medya kanallarında yazımızı paylaşabilirsiniz.

 13. alikeleş Haz 30, 2013 11:27 pm

  öncelikle şimdiden teşekkür ederek başlamak istiyorum bende yurtdışından gelme android a1200 diye bir telefon var 4.0.1 android sürümü. imei değiştirmem gerekiyor bunun kolay bir yolu varmı yada eğer root yapmam gerekiyorsa hangi dosyalarla ve ne şekilde yapmam gerekiyor mesela recovery modda nasıl açarım çünkü benim telefonda orta tuş

  • Philodox Haz 30, 2013 11:34 pm

   Merhabalar, imei değiştirme konusunda maalesef yardımcı olamayacağız. Çünkü bildiğiniz üzere bu kanunlara aykırıdır. Ancak root konusu ile imei pekte ilintili değildir. Ancak imei dosyalarına root ile erişmeniz mümkündür. Ancak fiziksel olarak değiştirilen imei çalışıp çalışmayacağı muammadır.

  • Philodox Tem 1, 2013 2:12 pm

   MTK6573 A1200 3G Phone Root Yapmak için:

   1·İşletim Sistemi: Android 2.3 system
   2·Dual sim card – Çift Simkartlı: GSM+GS, GSM+WCDMA
   3·4.3 inch capacitive scren Ekran ,WQVGA PX:480*800
   4·GSM:850/900/1800/1900 MHZ, WCDMA:2100MHZ
   5·CPU:Media Tek MTK6573:650Mhz
   6·RAM:512M,ROM:512M,Yükseltilebilir Hafıza 32GB max
   7·Built in A-GPS /GPS Sesli Yönlendirme
   8·WIFI:802.11b/g wireless internet
   9·Bedava Analog TV

   Eğer özellikleri yukarıdaki gibi ise, Android A1200 Telefona Root Yapmak için şu yönergeleri izleyiniz:

   1. Recovery Mod üzerinden Root Yapacağız.
   2. Öncelikle Şuradan dosyayı indiriniz.
   3. Telefonun hafızasına atıyoruz.
   4. Telefonu Tamamen Kapatıyoruz.
   5. Güç düğmesi ve ses açma düğmesine telefon açılana kadar aynı anda basılı tutuyoruz.
   6. Ses açma kapama düğmeleriyle çıkan menüden Flash zip From SDCARD seçeneğini güç düğmesiyle seçiyoruz.
   7. Choose zip from SDCARD seçeneği ile dosyamızı yani “root-superuser-universal-version-1.zip” seçip tekrar güç düğmesiyle onaylıyoruz. Sonrasında tekrar güç düğmesiyle tamamlıyoruz.
   8. Telefon yeniden başlıyor ve MTK6573 A1200 Android Root Yapıldı. Tebrikler.

 14. alikeleş Tem 1, 2013 6:39 pm

  İlginiz için teşekkürler fakat ses açma ve güç düğmesine bastığımda üçgen içinde ünlem işareti çıkıyor sadece o şekilde kalıyor sizce bu neden olabilir.birde ses kapama ve güç düğmesine bastığımda ise factory mode çıkıyor acaba dediğiniz işlemleri buradan yapabilirmiyiz

 15. alikeleş Tem 1, 2013 7:25 pm

  şimdi açtı sanırım recovery modda yalnız apply update from sdcard var ordan buluyorum dosyayı fakat signature verification failed diyor

  • Philodox Tem 1, 2013 7:45 pm

   Rica ederim. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
   Signature Verification Failed Hatası için şunu yapabilirsiniz:

   1. Recovery Moda alıp, Şunları görebiliyorsanız,
   a. choose zip from sdcard
   b. apply /sdcard/update.zip
   c. toggle signature verification
   d. toggle script asserts
   e. choose zip from internal sd card.
   —–++++++Go Back+++++++

   Buradan toggle signature verification üzerine gelip bir defa güç düğmesine basarak aktifleştirin, ve tekrar deneyin. Böylelikle bu hatadan kurtulmuş olacaksınız.

 16. alikeleş Tem 1, 2013 8:15 pm

  Bakın şöyle açıklayayım
  android system recovery utility

  reboot system now
  apply update from sdcard
  wipe data/factory reset
  wipe cache partition
  backup user data
  restore user data
  açılan menüde bunlar yazıyor onların içinde sd card yazana giriyorum sdcard’ın içinden indirdiğim dosyayı buluyorum fakat yüklemiyor Signature Verification Failed bunu yazıyor sizin yazdığınız gibi bir menü çıkmıyor android sürümüylemi alakalı acaba

 17. Philodox Tem 1, 2013 8:26 pm

  Yazımızdaki CF-ROOT yöntemi ile root yapmayı deneyiniz, eğer olmazsa tekrar buradan bizimle paylaşabilirsiniz.

 18. ali mert Tem 1, 2013 8:44 pm

  bu z4root islemi kac saat surer yardimci olurmusunuz

 19. ali mert Tem 1, 2013 9:03 pm

  Teşekkürler bide root tan sonra dosyalarim ayarlar falan gidiomu yani menu bombos mu oluyor?

  • Philodox Tem 1, 2013 9:57 pm

   Hayır, cihaza root atmak sadece erişilemeyen dosyalara erişmeyi sağlar, herhangi bir şekilde programlarınızı vesaire silmez. ANCAK HERHANGİ BİR PROBLEM OLDUĞUNDA DOSYA KAYBINA UĞRAYABİLİRSİNİZ. Ancak herşeyi doğru yaptığınız taktide, %99 herhangi bir sorun olmayacaktır.

 20. A.ASLAN Tem 3, 2013 9:52 am

  Merhaba; bende samsung galaxy ace (S5830i) var. telefonuma uygun CF-root ve odin proglarımını nerde bulabilirim. aramama rağmen bulamadım. mümkünse Link atabilir misiniz? Şmdiden teşekürler..

  • Philodox Tem 3, 2013 11:05 am

   Samsung Galaxy Ace Root Yapmak, yada diğer versiyon ismiyle S5830i Root için şu basamakları izleyebilirsiniz..
   1. İnternet bağlantısı olan bir bilgisayarınızdan Şu dosyayı indirin.
   2. USB üzerinden indirdiğiniz dosyayı telefonun SDCARD bölümünün ana dizinine atınız.
   3. Galaxy Ace’i ile bilgisayar bağlantısını kopyalama işleminden sonra kapatınız. Cihazı da kablodan ayırınız.
   4. Ayarlar> Uygulamalar> Geliştirici> USB Ayıklama ETKİNLEŞTİR.
   5. Galaxy ACE tamamen kapat!
   6. Ses Açma + Güç düğmesi + Ana menüye dönüş düğmelerine aynı anda basılı tutarak, Galaxy ace recovery mode bölümüne giriniz.
   7. Buradan “Choose zip from SD card” seçeneğini işaretleyiniz.
   8. Yaklaşık bir 10 dakika işlem sürdürdükte sonra, Wipe Cache işlemini de gerçekleştirdikten sonra, REBOOT SYSTEM NOW seçeneği ile yeniden başlatın.
   9. TEBRİKLER Philodox.NET ile Galaxy Ace Root atma işlemini başarıyla tamamladınız.

   Tüm bu işlemlerden sonra, başarılı olduğunuz taktirde, diğer arkadaşlara da yardımcı olabilmek adına, fikirlerinizi, tecrübelerinizi bizimle buradan paylaşabilirsiniz.

   Diğer enteresan konularımızla ilgilenerek yorumlar yazarak, herkese yardımcı olabilirsiniz.

 21. Adem KARAOĞLU Tem 3, 2013 2:52 pm

  Öncelikle teşekkür ederim ilginizden dolayı 2 adet sorum olacak .
  bu telefona indirdiğimiz içeriklerde gerek konuşma gerek ses kaydı gibi izinler istiyor ve mecburen veriyoruz bunu nasıl engelleyebiliriz
  ikinci sorum ise galaxy s4 root yapmada yardımcı olur musunuz ? TEŞEKKüRLER

  • Philodox Tem 3, 2013 3:23 pm

   Öncelikle android programlama yapılırken, programın çalışabilmesi için bazı izinleri alması gerekmektedir. Örneğin, google voice mail programında, ses kaydı izniniz olmadan program doğru çalışamayacağından yüklenmesine de izin verilmez. Ya da eğer bir facebook, foursquare gibi program kullanıorsanız, yine programın içersinde coğrafi konum belirtme söz konusu olduğu için, yerinizi bilmek isterler, yine bunun izinleri yüklemeden önce alırlar. Dolayısıyla programların izinleri daha yüklenmeden verilir ve programı silene kadarda bu izinler değiştirilemez. Neden? çünkü bu tür programlar Java ve XML olarak yazılır sonradan apk dosyasına şifrelenerek dönüştürülür ve kullanıcıya sunulurlar. Dolayısıyla şifreli bir dosyadan bu kısımları ayıklamak çok zordur.

   Samsung Galaxy S4 Root Yapmak için:
   1. Ayarlar> Uygulamalar> Geliştirici> USB Ayıklama ETKİNLEŞTİR.
   2. USB ile bilgisayarınıza bağlayın.
   3. Buradan dosyayı indirin. Dosyanın adı motochopper.zip olmalıdır.
   4. Masaüstüne zip dosyasını çıkarın. İçersinde run.bat dosyasını bulun ve çalıştırın.
   5. Cihazınızda size The Coputer’s RSA key fingerprint is: ……..
   yazacak burada “OK” ibaresini seçiniz.
   6.Sonrasında Rooting Phone…
   This may take a few minutes.
   Success!
   Cleaning up…
   Exploit Complete. Press Enter to reboot and exit.
   Yazıları çıktıktan sonra ENTER tuşuna basarak çıkıyoruz.
   7. Programların arasında SuperSU programını görürsek, TEBRİKLER Samsung GALAXY S4 Root atma işlemini başarıyla gerçekleştirdiniz.

   Umarım tüm sorularınıza yardımcı olabilmişimdir. Eğer yazımızı ve yorumlarımı yararlı bulduysanız, lütfen hem sosyal kanallar üzerinden hem de yorumlar ile sitemizi destekleyiniz. Tüm okurlarımıza iyi bir hafta geçirmeleri dileğiyle…

 22. halenur sür Tem 3, 2013 11:11 pm

  Start dedikten sonra soldaki mesaj kutusunda aşağıdaki yazıyla karşılaşıyorum. Pass yazısı gelmedi. Neden olabilir?
  All threads completed. (succeed 0 / failed 1)
  All threads completed. (succeed 0 / failed 0)

  • Philodox Tem 4, 2013 7:13 am

   Cihazı Download Mode`a alamadığınızdan olabilir. Cihazı download moduna aldığınızdan, Ayarlar> Uygulamalar> Geliştirici> USB Ayıklama etkinleştirdiğinizden emin olduktan sonra tekrar deneyiniz.

   Yaptığınız işlemleri sıralarsanız, biz de ona göre daha iyi yardımcı olabiliriz.

 23. halenur sür Tem 4, 2013 1:29 pm

  USB Ayıklama etkin değildi,teşekkür ederim.Start diyene kadarki adımlarda hiçbir problem yok fakat start dedikten sonra yaklaşık bir buçuk saat bekledim.İşlem tamamlanmıyor.

 24. Berkcan Tuzun Tem 6, 2013 12:55 pm

  meraba bende maxı plus 5 var fastmoda aldıgımda telefonu pc okumuyor ve telefona FTM yazısı gelıyor telefonda donuyor yardımcı olursan sevınırım android surumu 4.0.4

  • Philodox Tem 6, 2013 1:09 pm

   Turkcell T20 Android 4.0.4 Maxi Plus 5 Root Yapmak için:

   1. Öncelikle buradan tüm dosyaları indiriyoruz.
   2. Bilgisayarımıza Driver yüklemesi yapıyoruz. Ayarlar kısmına girerek Uygulamalar > Geliştirme > USB hata ayıklaması aktif hale getiriyoruz. 1. maddede indirdiğiniz klasörün içersindeki driverları yükleyeceksiniz. Eğer cihaz ZTE ise, Zte Fastboot driver olara aratıp o sürücüleri de indirebilirsiniz.
   3. CWM Recovery Kurulum (Boot Ekranı Güncelleme)
   4. Ses Kısma + Güç tuşlarına 10 saniye kadar basılı tutarak cihazı Fastboot moduna alın.
   5. İndirdiğiniz dosyada CWM klasörü var içindeki “cwmyukle.bat” dosyasına tıklayın. CWM yani Clockwork Recovery otomatik olarak yüklenecek ve telefon yeniden başlayacaktır. Boot ekranı geldiğinde 4.0.1.5 CWM ismini görüyorsanız işlem başarılı olmuş demektir.
   6. Sıra geldi Root dosyasını atarak root yapmaya ve superuser ile tanışmaya… root.zip klasörünü SD kartının içine atın. Sonra telefonu kapatın. Sonra telefonumuzu kapatıp, ses açma ve güç (telefon açma/kapama) tuşuna 2-3 saniye kadar basılı tutuyoruz. Boot ekranına geldik. “Install zip from sdcard” seçeneğinin üzerine gelip, Güç tuşuna basarak seçiyoruz. “Choose zip from sdcard” seçeneğinin üzerine gelip, Güç tuşuna basarak seçiyoruz.
   7. SD harici Hafıza kartımızın içeriği geldi. Ses kısma tuşu ile aşağı inerek root.zip dosyasının üzerine gelin ve Güç tuşuna basın. Bu işlemlerin ardından telefonunuz root olacak ve superuser yetkisi gelecektir.
   8. Tebrikler, Turkcell Maxi Plus 5 ROOT YAPILDI.

 25. Mahmut kaya Tem 7, 2013 1:47 am

  Merhaba Philodox. paylaşımların için teşekkürler. Gayet faydalı bilgiler…

  Samsung s3 mini root yapma konusunda yardımcı olur musun?
  * odin programını çalıştırıyorum ama ” ID-COM ” bölümü sarı hale gelmiyor.
  sdcard yönteminde de başarılı olamadım. yardımcı olursan çok sevinirim.

  Telefon bilgileri:
  samsung galaxy s3 mini,
  model no: GT -18190
  Android sürümü: 4.1.2

  • Philodox Tem 7, 2013 10:40 am

   Bloğumu okuduğunuz ve yararlı bulduğunuz için öncelikle ben teşekkür ederim. Sorunuza gelecek olursak, Samsung Galaxy S3 mini root yapmak için öncelikle şu aşağıdaki parametrelere sahip olduğunuzdan emin olunuz:
   Çünkü bu metod sadece I8190 modeli için geçerlidir., I8190T veya I8190N ile olmaz.
   Cihazınız:
   Tabanı – XXAMD3.
   PDA – I8190XXAMD3
   PHONE- I8190XXMB3
   CSC- I8190OXAAMD3
   Android version: Jelly Bean 4.1.2 ise işlemlerimize başlayabiliriz.

   1. Öncelikle Buradan dosyayı alıyoruz.
   2. İndirdiğimiz dosyayı masaüstüne açıyoruz.
   3. Odin 3’ü açıp, başka hiçbir ayara DOKUNMADAN, sadece PDA bölümünde dosya olarak bu TAR uzantılı dosyayı seçiyoruz.
   4.SES KISMA + ANA MENÜYE DÖNÜŞ TUŞU + GÜÇ TUŞU, bu üçüne telefonu tamamen kapattıktan sonra basıyoruz. Böylelikle DOWNLOAD MODE’a girmiş oluyor cihaz.
   5. Sonrasında USB kablomuz ile bilgisayarı cihaza bağlıyoruz.
   6. START tuşuna basıp, Sarı bölgenin YEŞİLE dönmesini bekliyoruz.
   7. Samsung galaxy s3 mini için Root İşlemi Tamamlandı. TEBRİKLER.

   Bu arada, eğer ODİN üzerinde sarı hale gelmiyorsa, Bunun nedenlerinden bir tanesi Kies olabilir, diğeri de SAMSUNG driverları bilgisayarına yüklenmemiş olabilir. Bu driverları da yükledikten sonra tekrar deneyebilirsin. Eğer başarılı olursan buradan bizimle tecrübelerini paylaşabilirsin.

 26. Isgenderov Amil Tem 7, 2013 3:58 am

  Merhabalar benim telefonum HTC AMAZE Z715E dir ben onu nasil root yapa bilirim ve recovery modda usbnin pc ye bagli olmasi şartmi ?

  • Philodox Tem 7, 2013 11:09 am

   Merhabalar, işlemler diğer cihazlara göre biraz daha uzun sürecek ancak %100 çözümü bu anlatımda bulabilirsiniz.

   HTC AMAZE Z715E ROOT YAPMAK veya ROOT ATMAK :

   BİRİNCİ AŞAMA:HTC S-OFF
   1. Bilgisayarımıza Driver yüklemesi yapıyoruz. HTC driver buradan bulabilirsin. Ayarlar kısmına girerek Uygulamalar > Geliştirme > USB hata ayıklaması aktif hale getiriyoruz.
   2. Bilgisayarındaki HTC ile alakalı tüm senkronizasyon programlarını sil veya deaktive et. (HTC sync vesaire)
   3. “temp_root” ve “temp_root_remove” dosyalarını the adb klasörüne at ve çalıştır. (bunlar verdiğim dosyanın içersinde mevcut)
   4. TEMPROOT.zip dosyasını indiriyoruz.
   5. temproot-sensation-windows.zip dosyasını açıyoruz.
   6. Cihazı bilgisayara USB ile bağlıyoruz. ŞARJ modunu seçiyoruz.
   7. temp_root.bat uygulamasını çalıştırıyoruz ve işlemler bitene kadar DOKUNMUYORUZ.
   8. İnternetten control bear son versiyonunu arayacaksınız. Buradan Windows ice cream sandwich olanı seçip indireceksiniz. O indirdiğiniz dosyanın içersinde NOHTCDEV olacak. (resmi sayfalarından kaldırıldığı için link veremiyorum.
   9. Son olarak Control Bear işlemini ve Wire Trick işlemlerini tamamla.
   10. Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra eğer cihaz bootloaderda takılı kaldıysa, manuel olarak GÜÇ DÜĞMESİ + SES AÇMA VE KAPAMA tuşlarına basılı tutun.
   11. temp_root_remove.bat son olarak çalıştırıyoruz.
   12. TEBRİKLER HTC SOFF olmuştur.

   İKİNCİ AŞAMA: HTC AMAZE Z715E ROOT YAPMAK (1. AŞAMA GERÇEKLEŞMEDEN ÇALIŞMAZ. AYRICA RECOVERY MODE’a da GEREK DUYMAZ)
   1. Öncelikle bu dosyayı indirip, çıkartıyoruz.
   2.root.bat dosyasını aç. “PRESS ANY KEY WHEN THE PHONE BOOTED PROPERLY/COMPLETELY” görünce, herhangi bir tuşa bas.
   3. “EVERYTHING DONE..ROOT SUCCESS…ONE FINAL REBOOT NOW” Bu yazıyı görürseniz, TEBRİKLER HTC AMAZE Z715E cihazınız ROOTLANDI.

   Size tavsiyem tüm basamakları iyice anladıktan sonra işleme başlamanız. Unutmayınız! Yukarıdaki yazımızda da belirttiğimiz gibi, ROOT yapmak bazı risklere ev sahipliği eder. Dolayısıyla eğer yaptığınızdan eminseniz bu işlemleri gerçekleştirin.

   Bu Bloğun görevi ve amacı yardım almak isteyenlere yol göstermek ve nasıl yapıldığını anlatmaktır. Hiçbir şekilde oluşabilecek hatalardan sorumlu tutulamaz.

   Eğer yardımlarımızı yeterli ve kaliteli buluyorsanız, lütfen bloğumuzda yorumlarınızla desteklerinizi arttırın. En önemlisi sosyal medya üzerinden yazılarımızı paylaşarak bize desteğinizi esirgemeyin.

   Teşekkürler.

   • CrazyGalaxy Tem 7, 2013 11:22 am

    Philodox’u 10 gün önce, Google’dan ararken bulmuştum. O günden beri hergün ziyaret ediyorum. Bıkmadan usanmadan yardım ettiklerini gördükten sonra hemen sık kullanılanlara ekledim. Gelişen bir web sayfası olduğu ve kaliteli içerik paylaşımları yaptıkları her haliyle kendini belli ediyor. Benim en sevdiğim kısım ise, yorumların gayet canlı ve aktif olması. Herkese birebir açıklama yapılıyor. Diğer bloglarda bekleki cevap gelsin :D, ben bu bloğun arkasındayım, süper paylaşım ve yardımlarınıza lütfen devam edin. Genellikle bukadar uzun yorum yazmam ama gerçekten içimden geldi :D , çünkü ortada bir emek var ve bize düşen sadece bir teşekkür etmek. Bundan dolayı ben hem kendi adıma, hem de bu bilgileri kullanmayan …. kişiler adına çok teşekkür ederim.

   • Amil IsGenderov Tem 8, 2013 3:23 pm

    control bear bulamadim ((((((((

 27. Mahmut kaya Tem 7, 2013 3:31 pm

  hocam sürüm: XXAMA3, verdiğin linkteki dosyalar uygun olur mu?

 28. Mahmut kaya Tem 7, 2013 3:57 pm

  tamamdır hocam bekliyorum.

 29. Isgenderov Amil Tem 7, 2013 10:37 pm

  Control bear bulamadim ve wire trick ne ?

 30. Mahmut kaya Tem 8, 2013 2:27 am

  verdiğiniz dosyayı denedim ve şu an bir sorun yok gibi. galiba XXAMD3 ROOT dosyası XXAMA3 için de kullanılabilir. Odin programının ” ID-COM ” bölümünün sarı olmaması ise odin v 3.07 sürümünün mavi renk tercihinden kaynaklanıyormuş galiba.
  ilginiz ve yardımlarınız için çok teşekkürler.

 31. Harun karabacak Tem 11, 2013 2:09 pm

  Huawei vision root nasıl yapılır?

 32. Harun karabacak Tem 11, 2013 11:48 pm

  Cihazın sürümü 2.3.7

 33. ahmet arif köse Tem 12, 2013 10:46 am

  kardeşim sana bi kaç şey sorucam yardımcı olursan çok sevinirim.şimdi tablettimin markası 4.1.1 rom yapmıştım.eski sürümü 4.0.4 dü ozaman subway surf gibi oyunlar oynayabiliyordum vs. şimdi o oyun google play storeda gözükmüyor başka bi android cihazında görünüyor bunun iççin root yapmam gerekli herhalde ? son birşey daha 4.1.1, sonrasında sürümünüz için CF-ROOT dosyalarını arayınız demişsin ben bunu bulamadım ya biraz bana yardımcı olursan çok sevinirim.

  • ahmet arif köse Tem 12, 2013 10:52 am

   TABLETİM MODELİ DE PİRANHA-BUSİNESS TAB 9 – ANDROİD SÜRÜMÜ 4.1.1 ELİNDEN NE GELİRSEN BANA YARDIMCI OL GÜZEL KARDEŞİM LÜTFEN.

   • Philodox Tem 12, 2013 8:48 pm

    Piranha Business Tab 9 Root yapmak için:

    1. Bunu indiriyoruz.
    2. ve….
    ‘ SnapPea_2.36.0.2485_newuser” programını yüklemeden önce tabletinizi bilgisayara usb kablosu aracılığı ile bağlayın ve hata ayıklama modu açık olsun sonra bilgisayarınıza SnapPea_2.36.0.2485_newuser programı yükleyin ve bekleyin program otomatik olarak tabletinizi tanıyacak ve driver ını yükleyecektir.

    Tabletinizin driver larının yüklendiğinden emin olun!!!

    Eğer her şey tamamsa ve tabletimizin root edilmediğini ya da root lu mu değil mi anlamak için Android Unlock Root 3.1 + Instructions programını yüklüyoruz. Tabletimizi hata ayıklama modunda açık iken usb kablo aracılığı ile bilgisayarımıza bağlıyoruz. Root tuşuna basarak videodaki yönergeleri izliyoruz, tabletimiz root edilmiş ise program söylecektir root edilmemiş ise root edecektir ve tableti yeniden başlatacaktır.

    Root etme işlemi tablete tamamen hükmedebileceğimiz anlamına gelir, log dosyalarıyla oynayabilir, tablete unofficial rom yükleyebilir, google play de izin isteyen uygulamalar yüklenebilir vs.

    Root etme işlemi tamamlandıktan sonra ClockWokMod yükleme işlemine geçebiliriz.

    ClockWorkMod tabletlere unofficial rom yükleme imkanı tanıyan ve sorunsuz çalışan recovery manager dır.

    Antılan işlemler eksiksiz biçemde yapıldıysa ClockWorkMod dosyasını açıp, gizli dosyaları göster dedikten sonra adb dosyasına sağ tıklayarak özellikler – uyumluluk – bu programı yönetici olarak çalıştır- uygula ve tamama tıklıyoruz.
    Bu işlemden sonra Kullanıcı Hesap Denetimi ayarlarında hiçbir zaman uyarma yapıyoruz.
    ClockWorkMod dosyasını açıyoruz ve CWM yi açıyoruz ve enter e basıyoruz. Press any key yazısını tekrardan görünce tekrardan enter e basıyoruz ve tablet kendini yeniden başlatır.

    Tablet açıldıktan sonra tekrardan tableti bilgisayarımıza bağlıyoruz ve usb depolama birimini açıyoruz. Tabletimizin dahilini ”yukle” isminde bir dosya açıyoruz ve bu dosyanın içinde zip li haliye indirdiğiminiz CM 10, Google App ve Compatibility Zip (henüz mevcut değil) dosyalarını atıyoruz ve usb depolama birimini kapatıyoruz. Burada eksik olan bir takım dosyalar yüzüden tabletimiz stabil çalışmıyor. Romu geliştiren kişi videoda bahsettiğim modeller için compatibility zip dosyaları geliştirip yayınlamış fakat Piranha Business Tab 10.1 e uygun compatibility zip dosyası bulunmamaktadır. Eğer uygun compatibility zip dosyası mevcut olursa aynı şekilde açıtığımız ” yukle ” isimli dosyanın içine zip haliyle atıyoruz!!!

    Tabletimizde menü ye geliyoruz ve NOVO7Tools a giriyoruz ve Power sekmesinde altında bulunan Recovery basıyoruz ve tablet yeniden başlar ve ClockWorkMod da açılır. Burada Home tuşunu yön vermek için ve Power tuşunu da Yes veya No demek için kullanıyoruz. Öncelikle Wipe Data Factory ve Wipe Chache silinir. 3. aşamada install zip from sekmesine girilir ve choose zip from internal sd card a girilir ve attığımız zip dosyaları yüklenir. Yani CM10, Google App ve Compatibility Zip (henüz mevcut değil) aynı yolla yüklenir.

    Yükleme tamamlandıkta sonra power tuşuna uzun süreli basarak tablet kapatılır ve tekrar uzun süreli basılarak tablet açılır ve tablet CyanogenMod 10 Jelly Bean 4.1.1 de çalışmaya başlar .

 34. Kemal Sönen Tem 12, 2013 2:08 pm

  Benim telefonum galaxy mini android sürümü 2.2.1 CF-Root ‘ unu bulamıyorum aramama rağme hiç bir sitede link yok yardımcı olurmusunuz. şimdiden tşkler

 35. Harun karabacak Tem 12, 2013 9:34 pm

  Abi çok sağol allah razı olsun

  • Philodox Tem 13, 2013 10:42 am

   Rica ederim. Yardımcı olabildiysem ne mutlu. Sitemizi takip ederek desteklerinizi esirgemezseniz sevinirim. Sosyal medya aracılığıyla da sitemizi paylaşırsanız sevinirim.

   Tecrübelerinizle yorumlardaki diğer sorunlarada da yardımcı olursanız, çok daha iyi bir performans görebiliriz.

 36. ahmet arif Tem 12, 2013 11:11 pm

  kardeşim bende senin başını ütülüyorum kusura bakma.Şimdi ben tabletimi masaüstü pc me taktıgımda okuyordu hemen biraz süre geçti ve ardından taktıgımda zorla işte denk geldiginde okumaya başladı daha sonra hiç okumadı.bugunde senin dedigin şeyleri yapıcaktım işte tablleti laptopa bagladım(BU LAPTOPTA TABLETTİ HEP GÖRÜYODU)işte dedigin şeyi indirdim laptopa (SnapPea_2.36.0.2485_newuser)kurdum daha sonra işte program tableti pc ye baglayın diyor ama baglıydı ve bilgisayarımda gözüküyordu.Herneyse kabloyu çıkartıp yeniden taktım bu sefer ne laptop tabletti okuyo nede program görüyor acaba tablettemi sıkıntı var yoksa bu şeylerde işlem hattasımı yapıyorum ?

 37. Philodox Tem 13, 2013 10:41 am

  Merhabalar, öncelikle yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bize, Philodox herkese yardımcı olabilmek için kurulmuştur. Dolayısıyla okuyucular soracak ki Philodox daha da genişleyip iyi bir kaynak olabilsin.

  Sorunuza gelince, Büyük bir ihtimalle cihazınızı Download moduna almadığınızdan, Kies gibi başka senkronizasyon programlarının bilgisayarınızda yüklü olmasından, USB hata ayıklama aktif olmadığından veya cihaz sürücülerinin bilgisayarınıza yüklü olmadığından bu problem meydana gelebilir. Lütfen bu dediklerimi bir kontrol ediniz. Sonrasında tekrar deneyiniz.

 38. ali şahin öz Tem 13, 2013 7:08 pm

  merhabalar bende samsung galaxy tab p1000 2.2 var ama turkcell rom olduğu için google play store yok ve t markette de enfazla 300-400 uygulama var ben nasıl orjinal rom a geçebilirim lütfen yardım edin

 39. ahmethan demir Eki 13, 2013 2:29 pm

  Merhaba bende general mobile planet var telefonda yazılım güncellemesi diye bir yer yok root yapsam o yer gelirmi ve bide general mobile planete roottan sonra ne yüklemeliyim ne tavsiye edersiniz şimdiden teşekkür ederim

 40. Yaşar Salih KOCA Eki 21, 2013 6:34 am

  Sony Xperia Sola cihazımı ROOT etmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

  • Philodox Şub 23, 2014 12:47 pm

   USB sürücüleri için bilgisayarınıza güncelleme servisi uygulamasını indirin ve kurun.

   Cihazınızda Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri > USB Hata Ayıklama sını ve Ayarlar > Güvenlik > Bilinmeyen Kaynaklar ı etkinleştirin.

   Sony Xperia Sola telefonunuza root haklarını atamak için gerekli olan dosyaları indirin ve boş bir alana çıkartın.

   Flash Tool programını indirin, kurun ve çıkartmış olduğunuz klasör içerisinde /kernel dizininde bulunan MT27i_6.1.1.B.1.10_KERNEL.ftf dosyasını program ile flashlayın.

   İşlem sonrası cihazınızın bilgisyarınız ile bağlantısını kesin, 3-5 saniye bekledikten sonra tekrar bağlayın ve çıkartmış olduğunuz klasör içerisinde bulunan runme.bat dosyasını çalıştırın.

   Telefonunuzda yedeklemeyle ilgili bir uygulama açılacaktır. Uygulamada geri yüklemeyi seçin ve rootme ye tıklayın ve yükleme işlemini başlatın. Yükleme işlemi sırasında çıkan sorulara evet/enter yanıtını verin.

   İşlem sonrası telefonunuz otomatik olarak yeniden başlatılacaktır. Telefonunuz açıldıktan sonra menünüzden SuperSU uygulamasını kontrol edebilirsiniz.

    

   Root işlemi bittikten sonra tekrar Flash Tool programı ile çıkartmış olduğunuz klasör içerisinde /kernel dizininde bulunan MT27_6.1.1.B.1.54_KERNEL.ftf dosyasını flashlayın.

    

   Sony Xperia Sola CWM Recovery Yükleme:

   Telefonunuzu yukarıda anlatıldığı gibi aynı şekilde bilgisayarınıza bağlayın.

   CWM Recovery yüklemek için gerekli olan dosyayı indirin boş bir klasöre çıkartın ve içerisinde bulunan install.bat dosyasını çalıştırın.

   Açılan komut satırı ekranındaki adımları takip ederek işlemi tamamlayın.

    

   Yukarıdaki işlem sonrası siyah ekran sorunu yaşayanlar için güncelleme:

   Aşağıdaki SolaICSRootBSFix_MuhYal.com.rar (Açılan sayfadan sol üst köşede bulunan Dosya > İndir kısmını kullanının) dosyasını indirin ve klasöre çıkartın.

   Flashtool ile klasör içerisinde bulunan MT27i_6.1.1.B.1.10_KERNEL.ftf dosyasını flashlayın.

   Ayarlar/Geliştirici Seçenekleri/USB Hata Ayıklama ve Sahte Konum… kısmını işaretleyin.

   Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın.

   Klasör içerisinde bulunan RunMe.bat dosyasına çift tıklayın.

   Telefonunuzda yedekleme uygulaması açılacak. Geri yükle seçeneğinden rootme yi seçip geri yükle deyin ve root işlemini başlatın.

   Çıkan soruya Enter tuşu ile yanıt verin.

   Telefon yeniden başlatılana kadar bekleyin.

   Root işlemini tamamlamış olduk, şimdi tekrar flashtool ile bu defa MT27_6.1.1.B.1.54_KERNEL.ftf dosyasını flashlayın. İşlem tamamlanmıştır.

 41. mustafa uğuz Eki 21, 2013 4:09 pm

  ixperia go aldım hiç beklediğim performans yok 3d oyunları bile zor açıyo rootlasam performansı yükselir mi yardımcı olabilir misiniz

  • Philodox Şub 23, 2014 1:02 pm

   Düzeleceğini düşünmüyorum. Çünkü:

   OS Android OS, v2.3 (Gingerbread), upgradable to v4.1.2 (Jelly Bean)
   Chipset NovaThor U8500
   CPU Dual-core 1 GHz Cortex-A9
   GPU Mali-400
   Sensors Accelerometer, proximity, compass
   Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
   Browser HTML5, Adobe Flash
   Radio Stereo FM radio with RDS
   GPS Yes, with A-GPS support
   Java Yes, via Java MIDP emulator
   Colors White, Black, Yellow
   – SNS integration
   – MP4/H.263/H.264/WMV player
   – MP3/eAAC+/WMA/WAV player
   – TrackID music recognition
   – Google Search, Maps, Gmail,
   YouTube, Calendar, Google Talk
   – Document viewer
   – Voice memo/dial/commands
   – Predictive text input

   Özellikleri artık yeni oyunları kaldırmıyor. Eski PC gibi düşünebilirsiniz.

 42. Kubilay Eki 23, 2013 7:19 pm

  merhaba arkadaşlar benim telefonm galaxy ace s5830 benim telefonum 2.3.7 sürümü olan bütüm rom ları acıyor diğerlerini açmıyor reboot system now dedikten sonra somsung yazıısı sürekli tekrarlıyor bunu nasıl hallede bilirim yardımcı olursanız sevinirim

 43. Berkcan S. Eki 25, 2013 6:34 pm

  Hocam eline koluna sağlık fakat gerekli dosyaları bulamadım.
  Xperia GO için basit root anlatır mısın sabahtan beri arıyorum.BootLoader kilidini açtım . Fakat ne denediysem olmadı.Çoğu yabancı dil zaten çoğu reklam sen güzel anlatmışsın fakat dediğin dosyaları bulamadım . Sana zahmet olucak ama XPERİA GO için root anlatır mısın ?

 44. Ferhat D. Eki 31, 2013 1:07 am

  Merhaba , Xperia sp için nasıl bir yol izleyebilirim.Ayrıca cihazı download yada recovery moda nasıl geçirebilirim.Çok Teşekkür Ederim.

 45. Mert şahin Kas 5, 2013 5:10 pm

  Htc one x root yapımını anlatırmısınız ve mümkünse gerekli dosyaları da paylaşırmısınız

  • Philodox Şub 27, 2014 10:21 pm

   Merhabalar,
   HTC ONE X root yapmak için yapmanız gerekenler,
   I. Başlamadan Önce
   Htc One X cihazınıza root ettikten sonra cihazınınz garanti dışı kalacaktır. Bunu bilerek işleme başlamanız gerekmektedir.
   II. Htc One X için Root dosyasını indirin
   Masa üstü bilgisayarınızda yada laptopunuzda çalışan bir Windows, Linux yada Mac OS işletim sistemine sahip olmalısınız.
   Root dosyasını indirmek için Tıklayın.
   III. HTC One X Rootlama İşlemi :
   Öncelikle InsecureBootandRoot ZIP isimli indirdiğiniz dosyayı masaüstüne çıkartın.
   Telefonda ” Usb hata ayıklama modu” nu açmalısınız. Bunun için Menu>>Ayarlar>>Uygulamalar>>Gelişim>>USB hata ayıklama modu’nu işaretleyin.
   Telefonu kapatın.
   Şimdi telefonu Download Moduna alın.Bunun için Ses Kısma ve Power tuşuna basın.
   Şimdi tekrar power tuşuna basarak Fastboot kısmına alın cihazı.
   Usb kablo aracılığı ile telefonu bilgisayara bağlayın.
   Eğer Windows bilgisayar kullanıyorsanız , install-insecure-windows.bat isimli dosyaya çift tıklayın ve cihazın root edilmesini bekleyin.
   Eğer adımları doğru olarak yaptıysanız cihazınız yeniden başlatılacak ve normal açılacaktır.
   Telefon açıldığı zaman root edilmiş bir şekilde olacaktır. Ve artık uygulama kurmaya ve root etmenin faydalarını yaşamaya başlayabilirsiniz.
   Tebrikler! Cihazınızı başarıyla root ettiniz. Eğer takıldığınız herhangi bir nokta olursa yorum atabilirsiniz.

 46. Ünal ozcan Kas 6, 2013 5:17 pm

  Merhaba benim cihazım samsung galaxy tab 3.7 nasıl root yapıcam yardım eder misiniz

  • Philodox Şub 27, 2014 10:26 pm

   1-Odin307.zip isimli dosyayı internetten indirin.
   2-sm-t211xxamgl.tar.md5 isimli dosyayı indirin.
   3-Cihazınızı kapatın.
   4-Ses kısma + home + güç tuşu ile cihazı açın karşınıza gelen ekrandan download mod‘a geçmek için ses açma tuşuna basın. Download nasıl alınacağını dair bilgiyi youtube’de video izleyerek yapabilirsiniz.
   5-Odin’i açın ve tableti bilgisayara bağlayın.
   6-Odin de PDA yazan kısma indirdiğiniz sm-t211xxamgl.tar.md5 doyasını yerleştirin. Bu arada dikkat edeceğiniz husus Re-Partion işareti işaretliyse işareti kaldırın. Dosyanın program tarafından hazır hale getirilmesini bekleyin ve Start butonuna basın.
   Cihaz yeniden başladığında telefon özelliği etkin olacaktır.

 47. huwei Kas 12, 2013 3:29 pm

  merhaba ben yeni huwei u885 vision modelei yeni bir telefon aldım almamın amacı görüntülü görüşme var diye almıştım ama ön kamera olduğu halde görüşmeyi tango programı ile yapılabiliyormuş normal gsm üzerinden yapılmıyor saçmalamışlar artı telefonun üzerinde bir çok uygulama var root yapsak bu normal program olmadan direk görüntülü arama yapabilirmiyiz yardımcı olacak biri varsa çok sevinirim

 48. osman bug. Kas 25, 2013 9:36 am

  merhaba,benim lg nitro hd p930 cihazıma uzun ugraşlardan sonra root yaptım .custom rom yüklemek için recovery moda almam gerekiyor, ama hata veriyor,custom rom yüklemek için başka bir yol varmı? şimdiden teşekkürler.

 49. aykut bayram Ara 17, 2013 7:39 pm

  Admin kardes Gsmart Maya M1 telefonu nasıl rootlanır yardımcı olur musun?Androidi 4.1.1 yardımcı olursa teşrkkür ederim.

  • Philodox Nis 5, 2014 8:41 pm

   Gsmart Maya M1 Root Yapmak için,

   1. SuperSU_1.25_CWM.zip SdCard’a kopyalayın.
   2. MayaM1_Driver.zip kurunuz.
   3. MayaM1_SP_Flash_Tool.zip dosyasını açıp, Flash_Tool.exe programını çalıştırınız. Scatter-loading MT6577_Android_scatter_emmc.txt dosyasını, Flash_Tool programı üzerinden seçiniz.
   4. Tüm seçili öğelerin seçimi kaldırdıktan sonra, RECOVERY Maya M1_recovery_130515-133513.img dosyasını seçiniz.
   5. RECOVERY modunda, doğru dosyayı seçtikten sonra Download butonuna basınız. Gelecek uyarı yazısına da “yes” diyerek devam ediniz.
   6. Ses açma ve güç butonuna basılı tutarak, CWM moduna geçiniz, sonrasında ses tuşlarıyla “choose install zip from sdcard” ibrasiyle, SuperSU_1.25_CWM.zip seçip, yükleme işlemine geçiniz.

   Maya M1 Root Yapmak için gerekli dosyaları buradan indirebilirsiniz.

 50. mehmet bektaş Ara 30, 2013 2:50 pm

  arkadaşım bende galaxy trend cep telefonu var android 4.0.4 ama bir türlü root yapamadım root dosyası bulamadım bi yardımcı olur musun bana lütfen

  • Philodox Nis 5, 2014 8:44 pm

   Samsung galaxy trend root yapmak için,

   1. 1ClickRoot tool programını bilgisayarınıza indirin.
   2. Bilgisayarınızı cep telefonunuza USB kablosuyla bağlayınız.
   3. 1ClickRoot.exe programını çalıştırıp, ROOT butonuna basınız.
   4. Root tamamlandıktan sonra, telefon yeniden başlatılacaktır.

 51. Ali KARTAL Oca 4, 2014 6:38 pm

  Selamlar. Adroit sisteminde World at arms için nasıl hack yaparım. Dosyalar, nereden indiririm ve nasıl kurmam lazım. Yardımcı olursan minnettar olurum.

 52. Emir Oca 6, 2014 6:15 pm

  Lg optimus l7 yi nasıl rootlarım yardımcı olabilir misiniz ?

  • Philodox Şub 16, 2014 5:03 pm

   SİTEMİZDEKİ YOĞUNLUK NEDENİYLE SADECE VE SADECE KAYITLI KULLANICILARIMIZA SORULARINA SİTE YÖNETİCİLERİ TARAFINDAN CEVAP YAZILACAKTIR. DAHA KALİTELİ HİZMET VEREBİLMEK İÇİN BU UYGULAMA YÜRÜRLÜĞE GİRMİŞTİR. KAYIT OLMAK İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ!

  • Philodox Nis 5, 2014 8:48 pm

   Merhabalar Emir,

   LG Optimus L7 Root Yapmak İçin,

   1) “Ayarlar/Geliştirici seçenekleri/ Usb hata ayıklama” ayarını ve “bilinmeyen kaynaklar” dan uygulama yüklemeyi etkinleştir.
   2) Root dosyasını Buradan bilgisayarınıza indirin ve bir klasöre açın
   3) Telefonu bilgisayara bağla
   4) indirdiğiniz dosyanın içindeki runme.bat dosyasını çift tıklatıp çalıştırın
   5)Runme.bat dosyası açıldıktan sonra açılan pencerede 1 e tıklayın ve enter ‘a basın
   6) telefon ekranınızda “recovery my data” yı seçin
   7) yapılan işlemin bitmesini bekleyin, işlem bitince herhangi bir tuşa basarak telefonun yeniden başlamasını sağlayın
   8) telefon açıldığında bir terminal penceresinde telefon güncelleniyor gibi bir yazı yazarsa, google play‘ı çalıştırıp superuser uygulamasını güncelleyin.

 53. lkmkmlkmkf Oca 9, 2014 8:07 pm

  merhaba bende xperia s var onun dosyalarını nerden bulup nasıl root yapıcam yardım edermisin

  • Philodox Nis 5, 2014 8:50 pm

   Sony Xperia S Root Yapmak için,

   İndir : http://pan.baidu.com/sh…eid=380040&uk=218481690
   İndir alternatif: http://www.mediafire.com/?s0u1zblamhlc2la

   üsteki linkten eroot programını indirin

   1-Programı indirin ve çalıştırın
   2-Teli usb hata ayıklamayı açın teli bilgisayara bağlayın
   3-Programda çince “一键root ” yazan butona tıklayın 1 dakika bekleyin
   4-Program yine çince “恭喜您,获取root 权限成功” dediğinde tamamdır teliniz root landı menude süper user uygulamasını göreceksiniz
   5-root u kaldırmak istersenız teli tekrar bağlayın root butonuna tıklayın root kalktı bu kadar.

 54. Muhammet Ok Oca 10, 2014 8:26 pm

  Benim Tabletim Var Onyo Powerpadmaxx 4.0.4 Nasıl Root Atıcam (Daha Doğrusu Download moda geçemiyorum :D Yardımcı olursanız Sevinirim…

 55. Fahri kurt Şub 1, 2014 2:13 pm

  ben tüm işlemleri sırasıyla uyguladım cihazım samsung galaxy tab 3.7.0 downloadıng yazsından sonra baya vakit geçti odinide bşlattım ama hala işlem gerçekleşmedi kaç dakika sürer yardım edermisiniz

 56. Roni Gaucho Şub 2, 2014 12:36 pm

  Selam.Bende sony ericsson xperia arc var ama android surumu 2.3.4 ben android 4.1.1 yukseldib root yapmak istoyorum nasil yapa bilirim??lutfen yardimci olun??

 57. utku çatal Şub 5, 2014 10:13 pm

  kardeş bende turkcell maxi plus5 var ama turkcell yazısından sonra ftm kalıyor yukarıda bir arkadaşa yardım etmişsiniz fakat dropboxta link kırık lütfen yeniden o linki tazeleyip atarmısın çok laızmya lütfen

 58. Philodox Şub 16, 2014 5:00 pm

  SİTEMİZDEKİ YOĞUNLUK NEDENİYLE SADECE VE SADECE KAYITLI KULLANICILARIMIZA SORULARINA SİTE YÖNETİCİLERİ TARAFINDAN CEVAP YAZILACAKTIR. DAHA KALİTELİ HİZMET VEREBİLMEK İÇİN BU UYGULAMA YÜRÜRLÜĞE GİRMİŞTİR. KAYIT OLMAK İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ!

 59. uaokan Nis 3, 2014 6:09 pm

  galaxy tab3 sm-t 110 root yapmak ıstıyorum yardım eder mısınız? bır kere yaptım ve cokerttım malesef o yuzden bilen bırınden yardım ıstıyorum

 60. sunarda Nis 7, 2014 10:05 pm

  merhaba,
  LG hd nitro p930 modeli yurtdışından gelme ve üzerinde android 4.0.4 ingilizce yazılım blunan telefonum var.Bu telefonun 4g kapatma,modem olarak kulanma gi özelliklerini kullanamıyoru.Bu sebebple rot atmak istiyorum.Ayrıca türkçe roomda atmak istiyorum.Bana bu konuda yardımcı olurmusunuz?Tşk

 61. Tork Nis 8, 2014 12:21 am

  moto g 4.4.2 root nasıl yaparım,engineer mod kodu kaçtır tşk ederim şimdiden…

  • Philodox Nis 12, 2014 10:20 am

   Moto G 4.4.2 Root Yapmak için,

   1. Öncelikle USB ayıklama modunun etkin olduğundan emin oluyoruz.
   2. Şarjımızın %70’den fazla olduğundan da emin oluyoruz.
   3. Motorola Moto G drivers sürücülerini indirip, bilgisayarımıza kuruyoruz.
   4. Android SDK’yı bilgisayarımıza indirip, kuruyoruz.
   5. Moto G telefonunuzun Bootloader’ını Motorola’nın resmi sitesinden UNLOCK ediyoruz.
   6. Moto G için özel Superboot (r2-motog-superboot.zip) dosyasını indiriyoruz.
   7. Moto G’yi kapatıp,ses kısma tuşuna basılı tutarak açıyor ve Bootloader moduna geçiş yapıyoruz.
   8. Cihazı USB ile bilgisayara bağlıyoruz.
   9. superboot-windows.bat dosyasına sağ tıklayıp, yönetici olarak çalıştırı seçip, root işlemini bitiriyoruz.

   Kolay Gelsin….

 62. sunarda Nis 8, 2014 12:28 pm

  Cin mali htc one tel var.buna root atmak istiyorum.yardimci olursaniz sevinirim

 63. Tork Nis 9, 2014 9:09 am

  moto g 4.4.2 root nasıl yaparım,engineer mod kodu kaçtır tşk ederim şimdiden…

 64. ramazan Nis 12, 2014 2:50 pm

  merhaba kolay gelsin benim bir kaç sorum olacak
  bende samsung galaxy ace gt-s5830 var cihazı rootladım ve custom rom yükledim cihazda sorun olduğu için garantiye göndereceğim ama root sayacı ve rom sayacı diye birşey duydum
  acaba bu cihazda varmı böyle birşey garantiye göndersem sorun olur mu?
  şu anda 2.3.3 gingerbiread orjinal stock rom yüklü

 65. _efsane_ Nis 13, 2014 3:19 am

  merhabalar hocam bende htc sensation xe 2715 e modeli android sürümü 4.0.3 olan telefonum var nereye baktıysam rootlayamadım yardımcı olursanız memnun olurum dosyalar içinde yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekürler..

 66. abdullahsevil Eki 29, 2014 1:18 am

  merhabalar,Asus me 171 model tabletim var,android sürümü 4.0.3 cihazı rootlamak istiyorum yardım edermisiniz? selamlar

 67. onur590 Kas 2, 2014 9:21 am

  Benim telefonum galaxy ace 2 sizce telefonumda daha fazla ozellik olmasi icin yazdiginiz birinci yolla mi root yapmaliyim yoksa 2.yolla mi birde benim telefonum icin root yapmayi anlatirsaniz sevinirim tesekkurler…

Yorum Yaz

}

Philodox
Philodox.NET'ten Daha Fazla Yararlanabilmek ve Hızlı Yardım Alabilmek İçin LütfenKAYIT OL