Pin It

2013 Top 10 En İyi Yabancı Şarkılar Listesi 3

2013-mp3-yabanci-sarkilar-mp3-indir-philodox.netYabancı şarkılar genel olarak kendi ülkesi dışında kalan farklı dil, din ve dünya görüşündeki ülke insanlarının şarkıları için kullandığı bir kavramdır. Örneğin bir İngiliz Türkçe şarkılar için kavramını kullanabilirken tam tersi Türkler de İngilizce şarkılara bu perspektifle yaklaşırlar. Bundan kaynaklı yabancı şarkılar kavramı ülkeden ülkeye değişmektedir. Bu değişiklik yabancı şarkılar açısından kültürün sanatla birlikte evrenselleşmesi olgusunu yaratır ve bununla birlikte farklı kültürdeki insanlar yabancı şarkılar aracılığıyla aslında o kültürler hakkında da az çok bilgi sahibi olurlar. Bugünün dünyasına baktığımızda ise küreselleşmenin bir başka boyutu da kültürlerde görmek mümkündür. Ekonomik açıdan küreselleşmeye birinci derecede etkide bulunan Amerika birleşik devletleri ve batılı ülkeler, bunun akabinde siyasal, sosyal ve kültürel etki alanlarını bu sayede daha da genişletmiş ve bütün dünyada neredeyse vazgeçilmez bir kültür çemberi yaratmıştır.  Yabancı şarkılar küreselleşmenin etkisiyle bütün dünyada Amerikan ve İngiliz kültürünü popülerleştirmiş ve popüler kültür oluşturmuştur. Popüler kültürün etkilerini ise siyasetten ekonomiye, sinemadan giyiniş tarzımıza, yememizden içmemize, okuduğumuz kitapların içeriğinden konuşmalarımıza, edebiyata ve edebiyatın dilinden aile içerisindeki duruma, günlük yaşantımızdaki davranışlarımızdan dinlediğimiz yabancı şarkılar listemize kadar ve dehasını da iliklerime kadar hissetmiş oluruz. Bundan kaynaklı bu durum yalnızca yabancı şarkılar özgülünde ele alınacak bir konunun yanında evrensel boyutlarını da içeren çok yönlü bir konudur ve alanı çok geniştir.  

Bütün bunların yanında kendisini bu dünya gelişmeleri içerisinde az da olsa var etmiş ve bu kültürü korumaya çalışmış bazı kültürler de mevcuttur. Örneğin Hint kültürü. Hindistan her ne kadar uzun zaman İngiliz sömürüsü altında kalsa da bağımsızlığını ilan etmiş ve kendi kültürünü korumakla kalmamış aynı zamanda popüler bir kültüre varacak şekilde sinemasıyla, danslarıyla, müziğiyle, sanatıyla, yabancı şarkılar aracılığıyla da yaymaya ve sesini duyurmaya çalışmıştır.

Eğer yabancı şarkı dinlemek istiyorsanız size tavsiyem bu anlamda kesinlikle Hint şarkıları olur. Bunun en önemli sebebi yabancı şarkılar arasında Hint şarkıları hem geleneksel motifler taşır, hem de bir dönem sömürgesi olduğu İngiliz kültürünü taşır. Ama her şeye rağmen yabancı şarkılar diyince aklıma ilk gelen Hint şarkılarıdır. Bunun sebebi ise Hint şarkıları dinlerken insanı olduğu yerden başka diyarlara götürür ve çok farklı hazlar yaşamasını sağlar. Yabancı şarkılar diyince aklıma Hint şarkılarının gelmesinin bir diğer sebebi ise Hint şarkılarının çok hareketli olması, arabesk dediğimiz melankolinin olmaması, insanı heyecanlandırması, insanın içini kıpır kıpır yapmasıdır.

Yabancı şarkılar içerisinde Hint müziklerinden de bahsettik. Şimdi ise yabancı şarkılar kategorisinde asıl konumuz olan 2013 Top-10 En iyi Yabancı Şarkılar Listesi’nden bahsetmenin hatta yeni çıkan yabancı şarkılar ve şarkıcılardan bahsetmenin tam sırası olduğunu düşünüyorum.

1. ARASH SHE MAKES ME GO & (SEAN PAUL)

2013 Top-10 en iyi yabancı şarkılar listesi ve en yeni yabancı şarkılar kategorisinde Arash she makes me go şarkısıyla ve Sean Paul ile birlikte yaptığı düetle, hak ettiği yerde listenin bir numarasında yerini kapıyor.  Genel olarak parçanın sözlerine baktığımızda Arash’ın tarzını en iyi şekilde dinleyenlere yansıttığını görüyoruz. Yabancı şarkılar içerisinde bu sırada olmasını ve dinlenmesini şarkının hareketliliğine bağlamamız yanlış olmaz diye düşünüyorum.

YouTube Preview Image

2. Will im scream and shout & Will i am Thatpower & Justin Bieber

Küçük yaşlardan itibaren müzik piyasasında boy göstermiş, aynı zamanda Türkiye ‘de yabancı şarkılar denince akla ilk gelenler arasında olan, genç kızların gözbebeği Justin Bieber, yeni çıkardığı şarkılarla yine gönülleri fethedecek bir tarzda karşımıza çıkmakta ısrarlı olduğunu yabancı şarkılar kategorisinde ikinci sırayı alarak bunu bize tekrar tekrar göstermekte ısrarlı gibi görünüyor. Justin Bieber’in yeni albümü müzik indirme sitelerinden indirilebilir, keyifle dinlenebilir.

YouTube Preview Image

3. PSY gentleman

Türkiye’de yabancı şarkılar denince akla ilk gelenlerden biri olan, dinlenme rekoru kıran parçaların sahibi PSY, yine listelere yeni yabancı şarkılar ekleyerek hız kesmeden turuna devam ediyor. Gentleman adlı yeni şarkısı çok dinlenenler listesinde boy gösterirken, aynı anda Türkiye’de de yabancı şarkılar kategorisinde en ön sıraları alarak üçüncü oldu. En güzel şarkılar ve en hareketli parçalar dinlerim diyenler için vazgeçilmezdir denebilir.

YouTube Preview Image

4.R.I.O Living in stereo

Türkçesi müzik kutusunda yaşamak olarak çevrilebilir bir şarkıyla dinleyiciyi büyüleyen, onlara farklı dünyaların kapısını açan, yine ve hep olduğu gibi hareketli parçalara imzasını atan R.I.O Living in stereo şarkısıyla yabancı şarkılar alanında dinleyicilerini coşturdu. Yabancı parçalar açısından kullanılan müziğin kalitesi R.İ.O hayranları için vazgeçilmez bir tutkuya dönüşmüş gibi görünüyor ve bağımlılık yaratıyor demek çok da yanlış olmayacaktır. Şarkıya internetten yabancı şarkılar kategorisinden şarkı indir butonu kullanılarak erişim sağlanabilir. Hiç pişman olmayacaksınız.

YouTube Preview Image

5. Inna India

Listede beşinci yerini alan Inna bu sefer de India Türkçesi Hindistan olan, Hint müziği geleneksel ezgileriyle birlikte modern batı müziğini birleştirerek yabancı şarkılar arasından sıyrılıp gelmeyi başaran sanatçı, yabancı şarkılar başlığı altında dinleyenlerden alkış alacağı gözden kaçmıyor. Farklı tarzı göze çarpan sanatçı ileride de büyük başarılara imza atacak gibi duruyor. Müzik indirme sitelerinden bu parçaya ulaşabilir, ücretsiz müzik indir butonuyla indirebilirsiniz. Yabancı şarkılar hayranlarına duyurulur.

YouTube Preview Image

6. Nelly Furtado Waiting for the night

Yılların eskitemediği, yabancı şarkılar diyince yürekleri hoplatan bir şarkıcı olan Nelly Furtado yeni albümüyle piyasalara merhaba dedi. Türkçesi Geceyi beklemek olan bu parça, adım adım listelerin en üst sıralarına doğru gidecek gibi duruyor. Yabancı şarkılar ve sanatçılar kategorisinde dinlenme rekorları kırmaya doğru giden bu albüm , müzikseverlerle buluştu.

YouTube Preview Image

7. Justin Timberlake Mirrors

Sadece yabancı şarkılar kategorisinde değil aynı zamanda sinema kategorisinde de karşımıza çıkan yetenekli ve yakışıklı sanatçı Justin Timberlake, her zamanki gibi iddialı, her zamanki gibi özgüvenli ve yine her zamanki gibi kaliteli müzikler yapmaya devam ederek yeni albüm ve yabancı şarkılar ile listeleri sallıyor.

YouTube Preview Image

8. David Guetta she wolf

Yabancı şarkılar ve yabancı sanatçıların da dinlemekten büyük keyif aldığı, sesinin kalitesi, müziğin özgünlüğü ve sanatçının kişiliğiyle birleşen bir albümü size sunmaktan gurur duyarım. Listenin sekizinci sırasında olan bu parça, büyük dinleyici ve hayran kitlesiyle en üstlere çıkacak potansiyele sahip olduğunu şimdiden yabancı şarkılar hayranlarına hatırlatalım. Hiç şarkılar listesinde yerini alan şarkı, çok ses duyuracak gibi duruyor.

YouTube Preview Image

9. Taylor Swift I knew you were trouble

Taylor Swift bu şarkısıyla listenin dokuz numarasına yerleşiyor ve ileride de bu şarkı ve albüm gibi kaliteli ve dinlenme rekorları kıran şarkılar yapacağının sinyallerini veriyor. Keyifli dinlemeler.

YouTube Preview Image

10. Rihanna Stay

Sadece parçalarıyla değil, aynı zamanda görsel olarak da güzel ve çekici bir kadın olan Rihanna, yabancı şarkılar kategorisinde onuncu sırayı alıyor ve sürekli yeni albümler yaparak ismini dinleyicilere asla unutturmayarak sürekli kendisinden ve şarkılarında söz ettiriyor. Medyanın da çok takip ettiği güzel sanatçı, hayranları tarafından çok seviliyor.

YouTube Preview Image

"Ülkemizde Philodox insanlar çoğaldıkça, irdelemeyen ot gibi insanların sayısı her gün daha da azalacaktır.", veya şöyle bir örnekte güzel olabilir. "Philodox kişi herşeyi bilen değil, fikir sahibi olan ve arkasında durandır."

3 Yorum --> “2013 Top 10 En İyi Yabancı Şarkılar Listesi

  1. Balçova Klima Haz 3, 2013 12:11 pm

    David Guetta she wolf şarkısı favori şarkılarımdan beğenerek dinliyorum.

  2. Hakkı Haz 4, 2013 9:48 am

    Liste bomba olmuş, sabah sabah iyi geldi vallahi=)

  3. bekir tilaver Ara 23, 2013 9:51 pm

    beğendim hepsini güzel şarkılar bu arda zastın bıbırı beyenmıyorum

Yorum Yaz

}

Philodox
Philodox.NET'ten Daha Fazla Yararlanabilmek ve Hızlı Yardım Alabilmek İçin LütfenKAYIT OL